ניוזלטר
צרו קשר

ארבעה רבנים.ות הוסמכו בבית המשרד לרבנים על שם שכטר

שני רבנים ושתי רבות הוסמכו השבוע בטקס ההסמכה ה-32 של בית המדרש לרבנים ע"ש שכטר.

הטקס המרגש התקיים במתכונת מצומצמת עקב העליה בתחלואה, ושודר ביוטיוב ובזום לחברים ולמשפחות המוסמכים.ות בעולם.

 

הרבה נאוה ב. מאירסדורף, תושבת עין כרם בירושלים, נשואה לרב ירח מאירסדורף שהוסמך בשכטר והורים לילד. הרבה נאוה גדלה במשפחה חרדית לאומית במפתח תקווה.

נאוה מלמדת במערך הגיור של תוכנית 'נתיב' ומלווה מתגיירים בתהליך הגיור. בשנים האחרונות הקימה נאוה את המניין השוויוני עין כרם אותה היא מובילה כיום היא הקימה יחד עם בן זוגה. זוהי קהילה לומדת ומתפללת שמפגישה את חבריה בכל שבת וחגים ללימודי תורה ותפילות משותפות.

 

הרבה אמירית רוזן, עלתה לארץ עם משפחתה בגיל 3 מאירלנד,  שם שימש אביה הרב הראשי של אירלנד. היא גדלתה בבית רבני אורתודוקסי שמחויב לצדק חברתי כשליחות דתית, וחונכה לקדם שיח בין־דתי כדרך להתמודד עם הבערות והסטריאוטיפים כלפי אנשים מדתות ומוצאים שונים. עד היום פעילה הרבה אמירית ביוזמות ושיח בין דתי.
כיום הרבה אמירית היא משמשת כרבת קהילת מורשת אברהם בארמון הנציב, ירושלים, אחת הקהילות הגדולות והוותיקות ביותר בתנועה המסורתית בארץ, שאותה היא מובילה עם אישהּ הרב דוד גודמן.

 

הרב דני וינינגר, עלה לארץ לפני כ-10 שנים מארה"ב. הוא גדל בקהילה קונסרבטיבית בניו יורק. הרב דני עוסק בעבודה קהילתית כבר שנים רבות והתמחה בבתי כנסת שונים בניהם בית כנסת בוושינגטון. כיום משמש הרב דני רב בתכנית של 'חולניקים' בסוכנות היהודית, הוא חבר בקהילת ציון בירושלים, ושימש בעבר פרח רבנות בקהילה. בשל הקורונה צפו בו הוריו ובני ובנות משפחתו בטקס ההסמכה בזום בהתרגשות רבה.

 

הרב איתן קרול, תושב תל אביב גדל בבית חילוני. את היהדות הליבלית גילה כשהדריך במחנה קיץ בארה"ב לאחר שירותו הצבאי. כששב לארץ הצטרף לקהילה הרפורמית 'בית דניאל'. אחרי שירותו בצבא נסע להדריך במחנה שם התחבר לזרם הרפורמית ובשובו הצטרף לקהילת בית דניאל בתל אביב.

חיבורו להלכה היהודית הוביל אותו בשלב מאוחר יותר ליהדות הקונסרבטיבית וללימודי הרבנות.

בשנה החולפת החל הרב איתן לפתוח את ביתו לתושבי שכונת עזרא בה הוא מתגורר, והחל לקיים מסגרת בה ניתן לחגוג חגים ושבתות וללמוד תלמוד. כיום מהווה ה'בית בגדישתא' מקום אליו ניתן להגיע ולהתחבר למסורת היהודית, גם עבור אנשים שפעמים רבות מודרים מהשיח היהודי.

 

ברכות חמות מכולנו- שתזכו לשנים ארוכות ומשמעותיות של עשיה רוחנית, ליווי, לימוד ושגשוג עצמי וקהילתי.
רבנות מסורתית, ישראלית, שוויונית!
עלו והצליחו!

ׁ(צילומים: איתי נדב)

 

צור קשר מהיר
אשמח לקבל ניוזלטר
דג כדגכ