ניוזלטר
צרו קשר

ועד התנועה המסורתית

 • ערן

  ערן לויטה (קהילת סוכת שלום ברמת ישי)
  יו"ר התנועה המסורתית

  ערן בעל תואר BSc בהנדסה אזרחית מהטכניון , בעל תעודת הסמכה בניהול פרויקטים מחברת נתיבי ישראל וסטודנט לתואר שני מסלול מנהיגות קהילתית ברוח יהודית במכון שכטר בירושלים.
  ערן מתמחה בניהול פרויקטים, תכנון פיזי, תכנון תנועתי ותחבורה ציבורית, תכנון מערכות תשתית וחבר באגודת המהנדסים והאדריכלים בישראל.
  רס"ן במילואים בחיל הים ובוגר קורס חובלים .
  משנת 2015 ערן משמש כיו"ר הקהילה המסורתית ברמת ישי והוא חבר בפורום היו"רים של התנועה המסורתית. הוא הגיע עם משפחתו לקהילה ולתנועה סביב טקסי בר המצווה של ילדיו, אותן חגגו בקהילה. בתחילה היה ערן חבר הנהלה וחבר בועדת הבניה לאורך התקופה בה נבנה בית הכנסת של הקהילה.
 • אסנת

  אסנת אור לוירר (המניין המשפחתי בכפר ורדים)
  סיו"ר התנועה

  מתגוררת בכפר ורדים. חברה בתנועה המסורתית בישראל מאז אמצע שנות ה-70. חברת המניין המשפחתי בכפר ורדים כחברת ועד וכיו"ר לשעבר. שימשה כשליחת מחנות קיץ במחנות רמה, ושליחות ארוכה של יהודה הצעיר ובעלת הכרות משמעותית עם התנועה הקונסרבטיבית בפרט והתנועות הליברליות בכלל בארה"ב.
  שימשה בעבר בועד התנועה כיו"ר היו"רים וכשותפה פעילה בתהליך האסרטגי האחרון של התנועה בראיונות, בקבוצות ובצוות הכתיבה.
  אסנת נשואה לדוד ואמא של שי, רועי ושרון וחמה גאה לאיתן.
 • איימי

  הרבה איימי לוין
  נשיאת כנסת הרבנים

  הרבה איימי לוין, היא נשיאת כנסת הרבנים בישראל, והיא האישה השנייה שהוסמכה על ידי בית המדרש לרבנים ע״ש שכטר של התנועה המסורתית בירושלים. רבה לוין בוגרת תכוניות ”רב המכשיר "של הסמינר התאולוגי היהודי של אמריקה (JTS) ו"ייעוץ לקהילות משגשגות" של מכון אלבן. לימדה במכון שכטר למדעי היהדות, בישיבה הקונסרבטיבית ובהיברו יוניון קולג' כולם בירושלים. הרבה לוין חברה בוועד ההלכה והתקנים ובוועד הכבוד והאתיקה של כנסת הרבנים הבינלאומית. היא מתגוררת בחנתון ומשם היא מספקת שירותי ייעוץ אסטרטגי לקהילות והנהגה רוחנית.
 • אירנה

  הרב אירנה גריצבסקיה (חבורת תל אביב)
  יו"ר ועדת נוער ומנהיגות צעירה

  בעלת תואר ראשון במשפטים מהאוניברסיטה העברית ותואר שני במשפטים מאוניברסיטת בר אילן, ותואר שני במחשבת ישראל מה .JTS הוסמכה לרבנות בבית המדרש לרבנים ע"ש שכטר. התמחתה לרבנות בבית כנסת "שערי צדק" בניו יורק ובקהילה החדשה של רמת אביב, שם עבדה כרב הקהילה. כיום מנהלת מדרשות שכטר, מפעילות תכניות לטיפוח ולחיזוק הזיקה למקורות היהדות בקרב הציבור הרחב ברחבי הארץ ומדרשת ירושלים המחזקת ומעשירה את זהותם של חברי הקהילה היהודית באוקראינה ע"י הפעלת קהילות, בתי ספר, גני ילדים ותוכניות חינוכיות אחרות. אמא לשלושה, אדם ותמר בני 9 ורומי בת 14
 • עירית

  עירית זמורה (קהילת אשל אברהם בבאר שבע)
  יו"ר ועדת כספים

  עירית זמורה מתגוררת בבאר שבע, ופעילה בהתנדבות בהנהגת הקהילה והתנועה המסורתית שנים רבות. פנסיונרית מזה 16 שנים ופעילה בהתנדבות, בלימודים, בתחביבים ובתור סבתא (ל-7 נכדים).
  לפני פרישתה שימשה כמנהלת מחלקת מידע וסטטיסטיקה בהנהלת שירותי בריאות כללית. כיהנה כיו"ר התנועה בין 2002-2005 ובשנים 2008-2009, וכן מספר פעמים כגזברית התנועה.
  עירית שימשה מספר פעמים כיו"ר הקהילה בבאר שבע ומשמשת עד היום כגזברית הקהילה. בנוסף מתנדבת ב"פעמונים". שרה במקהלה ומנגנת בחליליות בקבוצת נגנים.
 • וונדי

  וונדי כתר (הקהילה החדשה של רמת אביב)
  יו"ר ועדת חינוך

  וונדי עלתה ארצה מפילדלפיה בגיל 18 בשנת .1971 גדלה והתחנכה בתנועה הקונסרבטיבית בארצות הברית, בבית הכנסת, בתנועת הנוער ,USY ובמחנה רמה. בעלת תואר ראשון מהאוניברסיטה העברית בירושלים ותואר שני בעבודה סוציאלית בארגון קהילתי ופיתוח שירותים באוניברסיטת הווארד. וונדי עבדה במשך למעלה מ- 35 שנים עם מגזרים רבים באוכלוסייה הישראלית, בפיתוח וניהול שירותים לקשישים עולים ואוכלוסיות אחרות. במשך 13 עבדה שנים בסוכנות היהודית, שם ניהלה ארבעה מרכזי קליטה עבור עולים צעירים ומשפחות מכל העולם, ובנוסף הקימה וניהלה פרויקט לבריאות האישה בשיתוף עם הקהילה היהודית בקליבלנד. בין השנים 2007–2004 הייתה שליחה ומנהלת מרכז העלייה לישראל במערב התיכון שבשיקגו. היא מנהלת בדימוס של בית הספר הבינלאומי במרכז הבינתחומי הרצליה. נשואה לאבי, יש להם שני ילדים צברים וחמישה נכדים.
 • עפרה

  עפרה פרי (קהילת דרכי נועם, פרדס חנה)
  יו"ר פורום היו"רים

  מתגוררת בפרדס חנה, בעלת תארים ראשונים בביולוגיה ובכלכלה, ותואר שני במנהל עסקים. יועצת השקעות, ועד שנת 2009 עבדה בבנק איגוד כיועצת השקעות ומטבע חוץ. בשנת 2009 פרשה מהבנק לטובת הגשמת החלום להיות עצמאית, ומאז מנהלת עסק עצמאי בתחום ניהול נדל"ן.
  אוהבת מוזיקה ולנגן בחליל צד, ומנגנת בהרכבי ג'ז בפרדס חנה וטירת הכרמל.
  עפרה משמשת כיו"ר קהילת דרכי נועם בפרדס חנה כרכור מזה ארבע שנים, ומאמינה גדולה בחשיבה משותפת ובהנהגה משותפת ביחד עם כל חברי הוועד המנהל של הקהילה. בת זוגו של ארז, ואמא לשלוש בנות.
 • אורי

  אורי פרידלנד (קהילת ואהבת בזיכרון יעקב )
  יו"ר ועדת יוזמות ותגובות

  בן 33 מנהריה. נשוי ליסמין ואבא ליאיר יהודה. נולד וגדל בחיפה והיה עם משפפחתו חלק מקהילת מוריה בעיר. כילד וכנער היה חניך ומדריך בנוע"ם בסניף חיפה ובמחנות הקיץ של נוע"ם. לאחר התיכון יצא לשנת שירות כמדריך טיולים בחברה להגנת הטבע ובהמשך למכינה הקד"צ במעגן מיכאל. בשירותו הצבאי שימש כקצין מודיעין בחיל הים לשירות של חמש שנים.
  בתקופה זו עבר עם משפחתו לזכרון יעקב ונעשה פעיל ומעורב מאד בקהילת 'ואהבת'. לאורי תואר ראשון במחשבת ישראל והיסטוריה כללית באוניברסיטת בן-גוריון ותואר שני עשה במינהל עסקים בתוכנית מנדל. כיום עובד באשכול רשויות גליל מערבי כמנהל המחלקה לפיתוח חברתי.
 • פול

  הרב פול פרידמן (קהילת רמות ציון בירושלים)
  יו"ר ועדת עליה וקליטה (דרום אמריקה)

  לפני עלייתו ארצה בשנת ,1991 שימש הרב פול פרידמן שימש כמנהל הבינלאומי של לשכת הצעירים והנוער של בתי הכנסת המאוחדים של התנועה הקונסרבטיבית בארה"ב, והיה מתאם ועדת ההתיישבות של התנועה שסייעה בהקמת קיבוץ חנתון. לאחר עלייתו ניהל את דסק ארצות דוברות אנגלית במחלקת הנוער והחלוץ של הסוכנות היהודית. כיום, מנהל הרב פרידמן את הועדה לישראל ,מנהל- בשותפויות אסטרטגיות ומשמש כיו"ר ועדת עליה וקליטה בתנועה המסורתית. הוא חבר בקהילת מורשת ישראל בירושלים. הוא מתגורר בגוש עציון עם אישתו, הם גאים מאוד בבניהם - שלושתם עלו לארץ לפניהם וכולם שירתו בצה"ל כחיילים בודדים.
 • גיל

  גיל שטכמן (קהילת אשל אברהם בבאר שבע)
  יו"ר ועדת עליה וקליטה (דרום אמריקה)

  תושב באר שבע מאז עלה ארצה בשנת 1986 מאמריקה הלטינית. נשוי לאנה והם הורים לשלושה ילדים וסבים לשישה נכדים.
  חבר בקהילת 'אשל אברהם' מימי בר במצווה של בניו, חבר בועד הקהילה ויו"ר דירקטוריון הגנים. עד יציאתו לפנסיה מוקדמת עבד במפעל תרכובות ברום מקבוצת כימיקלים לישראל ובעל תעודת טכנאי בתעשייה וניהול במכללה הטכנולוגית בבאר שבע; כמו כן, הוא ממונה בטיחות בתעשייה ומדריך בטיחות מטעם משרד העבודה. בשנת 2008 מונה ליו"ר עמותת יוצאי אמריקה הלטינית והוא מכהן בתפקיד עד היום. גיל מכהן כחבר מועצת
  העיר באר שבע משנת 2013 והוא מתנדב במסגרות שונות בעיר.

 • תמי

  תמי יעקובוביץ (קהילת ידיד נפש בהוד השרון)
  יו"ר ועדת פיתוח קהילות

  ילידת הארץ, התחנכה בתל"י הוד השרון.
  בשנת 2010 הקימה יחד עם כמה משפחות קהילה בצור יצחק במטרה להציע מסגרת יהודית פלורליסטית ביישוב החדש; הקהילה פעלה במשך חמש שנים.
  לקראת בר המצווה של בנה ב- 2016, הצטרפה עם משפחתה לקהילת ידיד נפש הוד השרון, ומשנת 2018 היא משמשת יו"ר הקהילה. בין השנים 2012–2018 היתה תמי חברה בוועדת פיתוח קהילות של התנועה המסורתית.
  בשנה שעברה לקחה תמי חלק בתהליך הארגוני של התנועה המסורתית, כנסת הרבנים בישראל ובית המדרש לרבנים ע”ש שכטר שהתקיים והייתה חברה בצוות הכתיבה שתיעד את התהליך ומסקנותיו.

צור קשר מהיר
אשמח לקבל ניוזלטר
דג כדגכ