ניוזלטר
צרו קשר

הלשכה לשירותי דת

הלשכה לשירותי דת של התנועה המסורתית מספקת מידע על שירותי הדת של התנועה המסורתית.

שירותי הדת של התנועה המסורתית ניתנים בכל מועד בחייו של אדם, באווירה מקבלת, נעימה ושוויונית

 

טקסי חיים

הטקסים במועדים שונים בחיינו באווירה נעימה ומקבלת, טקסים שוויונים ומותאמים אישית. בים הטקסים הנערכים על ידי רבני ורבות התנועה המסורתית- טקסי בר ובת מצווה, חתונות, ניהול טקס ברית מילה ועוד.

חתונות

החופה היהודית היא טקס המקדש את ברית הרעות והשותפות, אבל היא גם טקס שמעבר להווה ולרגע. מורשת ישראל ביקשה לצייד את הזוג בכלים להמשך הדרך: ההליכה לקראת, גרעין הבית, היכולת לייחד את האחר לאהבת עולם, קידוש הברית, תרגום האהבה לשגרת היומיום, הנכונות לראות אהבה כבריאה והאחריות לראות את הסדקים אפילו בשמחה. את הכלים האלה מעבירה מורשת ישראל מדור לדור, למען יישמר הפלא.

לעוד קריאה לחצו כאן

 

בר ובת מצווה

טקס בר/ת המצווה המסורתי הוא אירוע מיוחד, בו שותפה כל המשפחה. מאות נערים ונערות לומדים מדי שנה בקהילות המסורתיות יהדות וקריאה בספר התורה ומתכוננים לטקס. במקביל, אנו מעודדים את התלמידים ואת התלמידות ליטול חלק פעיל בחיי בית הכנסת לצד ההשתתפות הפעילה בשיעורים.

לעוד קריאה לחצו כאן

 

גיור

הרבנות האורתודוכסית במדינת ישראל חוששת ומודאגת מפני קליטה המונית של גרים. על פי שיטתה והשקפתה גיור אמיתי הוא רק גיור בו המתגייר מצטרף לזרם אחד בתוך עם ישראל: הזרם האורתודוכסי, ע"י קבלת עול מצוות על פי הפרשנות הבלעדית האורתודוכסית. תפיסה זו גורמת הפועל שמספר המשלימים את תהליך הגיור שלהם בישראל הוא רק שיעור קטן מן המעוניינים בגיור.

היהדות המסורתית (קונסרבטיבית) מצפה מכל מתגייר ומתגיירת שיערכו היכרות מעמיקה אינטלקטואלית וחווייתית, עם המסורת והתרבות היהודית. כל מתגייר חייב להתנסות בפועל במצוות המעשיות של המסורת היהודית: שבת וחגים, כשרות, תפילה ותלמוד תורה. הליך הגיור אצלנו נמשך על מנת שמתגייר/ת יתנסה בכל מעגל החיים השנתי של עם ישראל.

לעוד קריאה לחצו כאן

 

גיטין

החוק הישראלי מחייב גט דרך בית הדין הרבני לזוגות שרשומים כנשואים בישראל. עם זאת, ישנם זוגות שלהם בי הדין האורטודוקסי סגור (למשל אם אחד מבני הזוג עבר גיור קונסרבטיבי)הלשכה לשירותי דת מסייעת לבני הזוג בתהליך הגט בבית דין מסורתי/קונסרבטיבי בחו"ל, כך בני הזוג יכולים להתגרש בהליך הלכתי, וכל זאת המסרת החוקית של מדינת ישראל.

 

בנוסף מקיימים הרבנים שלנו הלוויות, וייעוץ בעיתות משבר ופעמים רבות נושאים דברים ומלמדים בבתי ספר, מכינות ומול קבוצות.

 

 

הלשכה בסיוע:

 

צור קשר מהיר
אשמח לקבל ניוזלטר
דג כדגכ