ניוזלטר
צרו קשר

מרכז "אַדְּרַבָּא"

אַדְּרַבָּה, תֵּן בְּלִבֵּנוּ שֶׁנִּרְאֶה כָּל אֶחָד מַעֲלַת חֲבֵרֵינוּ וְלא חֶסְרונָם, וְשֶׁנְּדַבֵּר כָּל אֶחָד אֶת חֲבֵרו בַּדֶּרֶךְ הַיָּשָׁר וְהָרָצוּי לְפָנֶיךָ, וְאַל יַעֲלֶה שׁוּם שנְאָה מֵאֶחָד עַל חֲבֵרו חָלִילָה וּתְחַזֵּק הִתְקַשְּׁרוּתֵנוּ בְּאַהֲבָה אֵלֶיךָ, כַּאֲשֶׁר גָּלוּי וְיָדוּעַ לְפָנֶיךָ. שֶׁיְּהֵא הַכּל נַחַת רוּחַ אֵלֶיךָ

רבי אלימלך וייסבלום מלִיזֶ'נְסְק, כ"א באדר  ה'תע"ז – ה'תקמ"ז (1717 – 1787)

 

מרכז שירלי לואי לילדים וצעירים עם מוגבלות בתנועה המסורתית

תחת מרכז אדרבא פועלות כל תכניות התנועה המסורתית בתחום המוגבלות. המרכז נוסד בשנת תשע"ד  מתוך רצון לייצר מסגרת מקצועית כוללת לכל תכניות התנועה בתחום זה, לאפשר ממשק רב יותר בין התכניות ולפתח מסד לתכניות חדשות ורבות בתחום זה.

פעילותו של מרכז זה מתאפשרת הודות לתרומתה של הנדיבה של משפ' לואי, יחד עם תורמים נוספים

 

חזון

מרכז אדרבא יהיה מרכז מקצועי ומוביל בארץ במימוש השתלבות מרבית של אדם עם מוגבלות בחוויה היהודית, מלאה ושוויונית ועל פי עקרונות ורוח התנועה המסורתית.

 

ייעוד

לפתח ולהפעיל, ולהפיץ תכניות על פי חזון המרכז ותוך העמקת המודעות למימוש חזונו. המרכז פועל בקהילות התנועה המסורתית ובמעגלי חייו השונים של האדם עם מוגבלות, על פי רצונו ויכולתו של האדם ובשיתוף עימו.  

 

תכניות המרכז

 

תכנית "בר-בת מצווה לילד המיוחד"

אנו, בתנועה המסורתית, גאים ללמד ולהדריך בני ובנות מצווה עם מוגבלויות לקראת טקס בר-בת מצווה, ומשוכנעים כי הפסוק בספר בראשית "וַיִּבְרָא אֱלֹהִים אֶת הָאָדָם בְּצַלְמוֹ בְּצֶלֶם אֱלֹהִים" כולל באופן טבעי גם בנים ובנות עם מוגבלויות. הם זכאים להיספר למניין; לעלות לתורה; ולקיים ככל ילד אחר את טקס הכנסתם לעול מצוות. התכנית פועל מזה 22 שנה, מעל 4,500 בוגרות ובוגרים עלו לתורה באמצעותה. בשנת תשע"ח התכנית השיקה את מיזם "בכל דרכיך" – סידור תפילה ואפליקציית הסידור המונגשים, מיזם ראשון מסוגו בעולם היהודי (עוד על הסידור אפשר לקרוא כאן).

 

להמשך קריאה לחצו כאן

 

תכנית "נטעים"

תכנית "נטעים" הינה תכנית ההשתלבות של ילדים ונוער עם מוגבלות בנוע"ם – תנועת הנוער של התנועה המסורתית. התכנית מתקיימת בשיתוף פעולה מלא והדוק עם הנהלת נוע"ם. ילדים ונוער עם מוגבלות מגיעים לפעילות בסניפים השונים של נוע"ם.

 

להמשך קריאה לחצו כאן

 

תכנית "בצוותא"

בצוותא היא תכנית לימוד קבוצתית, בסגנון "בית מדרש", המונגשת עבור אנשים עם מוגבלות שכלית. הלומדים לומדים יחד מתוך דף מקורות, בהנחיית  מנחה מקצועי. המקורות עוסקים בערכים אוניברסלים, ומאפשרים להעלות סוגיות הנוגעות לחיי היומיום של משתתפי הקבוצה, כמו תעסוקה, משפחה, זוגיות, פנאי, מעברים בחיים ועוד.

להמשך קריאה לחצו כאן

 

צוות המרכז

·         מנהל המרכז: רונן בר-אברהם, נייד: 058-6024449, דוא"ל. adraba@masorti.org.il

·         רכזת תכנית  "בר-בת מצווה לילד המיוחד": מריאנלה קריימן, נייד: 054-6100801, דוא"ל: rakezetbbm@masorti.org.il

·         רכזת תכנית  השתלבות "נטעים": נעמה יעלון, דוא"ל: netaim@noamist.org

 

 

ועדה מייעצת למרכז "אדרבא"

הועדה מייעצת לצוות המרכז, דנה בסוגיות רחבות ועקרוניות, בוחנת את תכנית העבודה השנתית ומסייעת בקידום הפיתוח האסטרטגי של המרכז לשנים הקרובות. הועדה מורכבת מחברים וחברות שונים, חברי קהילות התנועה המסורתית – חלקם אנשי מקצוע בתחומים רלוונטים, רבנים/רבות וכן בני משפחה של אנשים עם מוגבלות, וכמו כן אנשי מעשה בכירים בתחום המוגבלויות, מחוץ לתנועה מסורתית.

 


 

 

 

 

צור קשר מהיר
אשמח לקבל ניוזלטר
דג כדגכ