ניוזלטר
צרו קשר

מרכז "אַדְּרַבָּא"

אַדְּרַבָּה, תֵּן בְּלִבֵּנוּ שֶׁנִּרְאֶה כָּל אֶחָד מַעֲלַת חֲבֵרֵינוּ וְלא חֶסְרונָם, וְשֶׁנְּדַבֵּר כָּל אֶחָד אֶת חֲבֵרו בַּדֶּרֶךְ הַיָּשָׁר וְהָרָצוּי לְפָנֶיךָ, וְאַל יַעֲלֶה שׁוּם שנְאָה מֵאֶחָד עַל חֲבֵרו חָלִילָה וּתְחַזֵּק הִתְקַשְּׁרוּתֵנוּ בְּאַהֲבָה אֵלֶיךָ, כַּאֲשֶׁר גָּלוּי וְיָדוּעַ לְפָנֶיךָ. שֶׁיְּהֵא הַכּל נַחַת רוּחַ אֵלֶיךָ

רבי אלימלך וייסבלום מלִיזֶ'נְסְק, כ"א באדר  ה'תע"ז – ה'תקמ"ז (1717 – 1787)

 

מרכז שירלי לואי לילדים וצעירים עם מוגבלות בתנועה המסורתית

 תחת מרכז אדרבא פועלות כל תכניות התנועה המסורתית בתחום המוגבלות. המרכז נוסד בשנת תשע"ד  מתוך רצון למסגרת מקצועית כוללת לכל תכניות התנועה בתחום זה, לאפשר ממשק רב יותר בין התכניות ולפתח מסד לתכניות חדשות ורבות בתחום זה.

פעילותו של מרכז זה מתאפשרת הודות לתרומתה של הנדיבה של משפ' לואי, יחד עם תורמים נוספים

 

חזון (זמני)

 "חזונו של המרכז הוא כי כל צעיר וצעירה יהודיים עם מוגבלות בישראל הם חברים ושווים בעם היהודי כמו כל צעיר אחר, שותפים מלאים בחיים יהודיים, במהלך כל השנה ובכל שלבי החיים, על פי רצונם החופשי ויכולותיהם".

 

מטרות המרכז

 לפתח ולהפעיל תכניות חינוכיות – חברתיות ייעודיות עבור ילדים וצעירים עם מוגבלויות בישראל, על פי עקרונותיה והשקפת עולמה של התנועה המסורתית.

 

מטרות נוספות

  • לגבש את הידע, למסד ולפתח שיטות העבודה ותורות ההפעלה של המרכז לכדי מרכז ידע מקצועי שישרת את צוות המרכז בפרט ואת התנועה בכלל באופן מתמשך.
  • לגייס, להכשיר וללוות צוות של אנשי מקצוע ומתנדבים איכותי ובר-קיימא, שיוביל לאורך השנים את תכניות המרכז.
  • לשתף  אנשים עם מוגבלויות, בני משפחה, חברי קהילות, רבנים בתנועה ואנשי מקצוע בוועדות ההיגוי של המרכז.
  • לפתח שיתופי פעולה עם משרדי ממשלה, רשויות מקומיות וארגונים עמיתים על מנת  לממש את מטרת העל של המרכז.

 

תכניות המרכז

 

תכנית "בר-בת מצווה לילד המיוחד"

אנו, בתנועה המסורתית, גאים ללמד ולהדריך בני ובנות מצווה עם מוגבלויות לקראת טקס בר-בת מצווה, ומשוכנעים כי הפסוק בספר בראשית "וַיִּבְרָא אֱלֹהִים אֶת הָאָדָם בְּצַלְמוֹ בְּצֶלֶם אֱלֹהִים" כולל באופן טבעי גם בנים ובנות עם מוגבלויות. הם זכאים להיספר למניין; לעלות לתורה; ולקיים ככל ילד אחר את טקס הכנסתם לעול מצוות.

 

להמשך קריאה לחצו כאן

 

תכנית "נטעים"

תכנית "נטעים" הינה תכנית ההשתלבות של ילדים ונוער עם מוגבלות בנוע"ם – תנועת הנוער של התנועה המסורתית. התכנית מתקיימת בשיתוף פעולה מלא והדוק עם הנהלת נוע"ם. ילדים ונוער עם מוגבלות מגיעים לפעילות בסניפים השונים של נוע"ם

 

להמשך קריאה לחצו כאן

 

תכנית "בצוותא"

 התכנית עוסקת בלימוד בית מדרשי משותף של חברים וחברות בקהילות התנועה המסורתית, יחד עם אנשים בוגרים עם מוגבלות (מגבלה פיזית, חושית ונפשית) וכן בפיתוח והפעלה של פרויקט חברתי-קהילתי ביישוב בו פועלת הקבוצה.

להמשך קריאה לחצו כאן

 

צוות המרכז

  • מנהל המרכז: רונן בר-אברהם, נייד: 058-6024449, דוא"ל. adraba@masorti.org.il
  • רכזת תכנית  "בר-בת מצווה לילד המיוחד": מריאנלה קריימן, נייד: 054-6100801, דוא"ל: rakezetbbm@masorti.org.il
  • רכזת תכנית "נטעים": דוא"ל: netaim@noamist.org

ועדה מייעצת למרכז "אדרבא"

הועדה מייעצת לצוות המרכז, דנה בסוגיות רחבות ועקרוניות, בוחנת את תכנית העבודה השנתית ומסייעת בקידום הפיתוח האסטרטגי של המרכז לשנים הקרובות. הועדה מורכבת מחברים וחברות שונים, חברי קהילות התנועה המסורתית – חלקם אנשי מקצוע בתחומים רלוונטים, רבנים/רבות וכן בני משפחה של אנשים עם מוגבלות, וכמו כן אנשי מעשה בכירים בתחום המוגבלויות, מחוץ לתנועה מסורתית.

 

 

 

 

צור קשר מהיר
אשמח לקבל ניוזלטר
דג כדגכ