ניוזלטר
צרו קשר

סמינר רבותא למנהיגות רבנית קהילתית

זו השנה החמישית שנערך סמינר 'רְבוּתָא' לרבנות קהילתית בתנועה המסורתית. רבני ורבות הקהילות של התנועה המסורתית בילו יחד שלושה ימים של לימוד ושיח עמיתים, במטרהלחזק את הרבנות הקהילתית המסורתית בישראל, ולהעשיר את המנהיגים הרוחניים של תנועתינו.

הסימנר השנה הובל על ידי הפרופ' אדמיאל קוסמן- חוקר הלכה ומדרש, משורר ומסאי שלימד שנים
רבות באוניברסיטת בר־אילן וכיום מכהן כפרופסור למדעי היהדות באוניברסיטה של פוטסדם. מרצה בביהמ"ד ע"ש גייגר ובביהמ"ד ע"ש פרנקל, בברלין. כותרת הסמינר היתה מסביב לשולחן עם בובר וחז"ל, מסע היסטורי טקסטואלי אל מהות הרעיון הדיאלוגי, ובמהלכו עברו הרבנים והרבות שיעורים מרתקים עם הפרופ' קוסמן על נושאים שונים בעולמו הרוחני והפרקטי של מנהיג רוחני של קהילה.

 

הסמינר התקיים בכפר הנופש רמות הסמוך לכנרת ולצד השיעורים זכו הרבנים והרבות לצאת ולסייר ברמת הגולן ב"עין קשתות" ובתצפית קוניטרה, ולקנח בארוחת צהריים דרוזית ובקטיף דובדבנים. בערב השני של הסמינר התקיימה ארוחת ערב חגיגית עם משפחת ליפסי חברי התנועה המסורתית, וממובילי 'קרן האני' המאפשרת את הסמינר והתומכת ברבנות הקהילתית המסורתית בישראל. במהלך הערב התקיימה גם הוקרה לאמילי לוי שוחט המנהלת הראשונה של 'קרן האני'.

 

תוכנית רְבוּתָא באה לעולם כדי לבטא את מחויבותה של התנועה המסורתית לרבנות הקהילתית ואת אמונתה כי עליה לעשות כל מאמץ כך שהטובים-שבטובים ישאפו לבחור במסלול הרבני כקריירת חיים, וכדי שהמצוינים שבהם ישאפו לתפקיד רב/ה קהילתיים. זכתה התנועה המסורתית בישראל למנהיגות רבנית קהילתית חזקה, מלומדת ורגישה, ואנו תקווה שבשנים הקרובות נראה יותר ויותר מחברי התנועה ואוהדיה שילכו בעקבותיהם לבית המדרש לרבנים. לתנועה המסורתית צורך ברבנים ורבות, מנהיגים ומנהיגות ובשנים הקרובות ניזקק אף ליותר. חשקה נפשכם בלימודי רבנות- פנו לבית המדרש לרבנים ע"ש שכטר: Avideu@schechter.org.il

 

 

 

צור קשר מהיר
אשמח לקבל ניוזלטר
דג כדגכ