ניוזלטר
צרו קשר

כתיבת מגילת אסתר בתכנית בר-בת מצווה לילד המיוחד

"הרינו למנות אותך כסופר סת"ם לכתוב למעננו את מגילת אסתר כדי לקיים את מצוות קריאת המגילה בחג הפורים, כפי שנאמר: 

 "עַל-כֵּן הַיְּהוּדים... עֹשִׂים אֵת יוֹם אַרְבָּעָה עָשָׂר לְחֹדֶשׁ אֲדָר שִׂמְחָה וּמִשְׁתֶּה וְיוֹם טוֹב  וּמִשְׁלֹחַ מָנוֹת אִישׁ לְרֵעֵהוּ...  וּמַאֲמַר אֶסְתֵּר קִיַּם דִּבְרֵי הַפֻּרִים הָאֵלֶּה וְנִכְתָּב בַּסֵּפֶר." (מגילת אסתר, פרק ט')."

זהו הפסוק שנאמר לאחר שנת פעילויות מגוונות עם סופר סת"ם בהשתתפות כ-300 בני ובנות מצווה הלוקחים חלק בתכנית בר-בת מצווה של מרכז אדרבא וחוו חוויה בלתי נשכחת בה התנסו בכתיבת קלף עם דיו בנוצה כחלק מכתיבת המגילה.

השבוע הגיעה לסיום כתיבת המגילה בביה"ס אגם ברעננה בהשתתפותם של ארבעה בני מצווה שיעלו לתורה : גיל, עידו, דולב וליאם, אותם ליוו שמונה תלמידי ביה"ס תל"י רעננה.

הפעילות המיוחדת התקיימה לציון שנה לפטירתה של הינדה פינקלשטיין, אמה של חנה שוורץ, שהקדישה את חייה לחינוך ילדים ונוער.

בפעילות לקחה חלק משפחת שוורץ אשר שותפה שנים רבות בעשייה החינוכית והייחודית של התכנית. בסיום העברת הקולמוס בין בני המצווה, הועבר הקולמוס גם לידיהם של בני משפחת שוורץ, מתן, אלון ואליאנה שוורץ, אותו מסרו לסופר סת"ם על מנת שיזכה לסיים את כתיבת מגילת אסתר.

סיום כתיבת המגילה הינו חלק מפעילותו ענפה של מרכז אדרבא, הפעם במסגרת תכנית בר ובת מצווה לילד המיוחד, ומהווה נדבך נוסף בהנגשת החוויה היהודית באופן מלא ושוויוני, עבור אנשים עם מוגבלות בישראל, יחד עם קהילות וחברי התנועה המסורתית.

 

 

 

צור קשר מהיר
אשמח לקבל ניוזלטר
דג כדגכ