ניוזלטר
צרו קשר

טיש לכבוד חג החסידות בעין כרם

בי"ט כסלו מציינים ברחבי העולם החסדי את 'חג הגאולה' (ראש השנה לחסידות) ובמניין השוויוני עין כרם ערכו לכבוד האירוע טיש מסורתי לציון המאורע. מובילת האירוע נאוה ב. מאירסדורף מספרת כי החיבור בין עולם הרוח החסידי ועולם הרוח המסורתי טבעי בעיניה, והיה חשוב לה לייצג את היום המיוחד, ולהשמיע בתוכו גם קולות נשים. ראש השנה לחסידות מציין את יום שחרורו מהכלא הלטאי של רבי שניאור זלמן שנאסר בשל חשדות לסיוע לאימפריה העות'מאנית בשל כספים ששלח באותה התקופה לליהודים בארץ ישראל ולחסידים שעלו אליה. 

המנהג הוא לערוך התוועדות חגיגית, ובמניין השוויוני בעין כרם יצרו ערב מופלא של טיש, שירה ולימוד לציון האירוע. המשתתפים ישבו ליד שולחן ארוך שהתמלא עם התקדמות הערב, ועד מהרה לא נותר מקום בישיבה או בעמידה סביב השולחן. המשתתפים שרו יחד שירים ובין שיר אחד לשני ניתנו דברי תורה שונים.

את האירוע הובילה בדברי תורה מפי הרב ד״ר ר׳ מימי פייגלסון ובניגונים ניגונים מובילת התפילה דב ורה סאקס-מינץ, והגיעו אליו רבים מתושבי השכונה ומחוצה לה.

 

בתוך כך בקהילה החדשה מקיימים עוד ועוד פעילויות, ובסוף השבוע הקרוב, שבת פרשת ויגש, יערכו תפילות שישי בערב ותפילות שבת בבוקר.

המידע המתעדכן על פעילות הקהילה בעמוד הפייסבוק של הקהילה.

 

צור קשר מהיר
אשמח לקבל ניוזלטר
דג כדגכ