ניוזלטר
צרו קשר

על הכתפיים שלנו- פינת יושבי הראש

לתנועה המסורתית כ80 קהילות ומניינים בכל הארץ הקיימות בזכות עבודת ההתנדבות והמחוייבות הגדולה של מתנדבים ומתנדבות. אנו שמחים לתת הצצה לתוך עולמם של יושבי ויושבות הראש של קהילות התנועה. בכל חודש נכיר את המתנדבים המסורים ואת עבודת הקודש שלהם ושלהן.

 

יונה שצברגר יו״ר אהל אברהם ושרה ראשון לציון:

קהילת ״אהל אברהם ושרה ״ ראשון לציון נוסדה בשנת 1978 

התפילות והפעילויות התקיימו בבתים של חברים /ות של הקהילה ומשנת 2003 מתקיימת הפעילות במבנה ״אורוות הברון״ שהתקבל מעיריית ראשון לציון. 

כיו״ר אני מכהן משנת  2010 והקהילה מונה כיום 110 חברים התפילות מתקיימות בימי חמישי בבוקר ובסופי שבוע ושבת בבוקר והבדלה ושיחה על פרשת השבוע במוצאי שבת.  

הקהילה עורכת טקסי בר/ת מצוה וגם נערכים אירועים לילדים עם צרכים מיוחדים. 

הקהילה עורכת ארוחות ערב שבת וחג לגיבוש וחיזוק הקשר בין החברים/ות ו״יחד כל המשפחה״

הקהילה מטפלת במספר משפחות הזקוקות לעזרה ביום יום, ובאספקת מצרכים ואחזקת הבית. 

הקהילה קולטת עולים חדשים, ומסייעת בקליטה והשתלבות ראשונית בחיי היום יום.

כיו״ר הקהילה הגדרתי כמה יעדים ובראשם היחס האישי לכל חבר/ה אווירה משפחתית מחבקת ואוהבת, ושמירת הקשר עם משפחות המקיימות אירועים בקהילה בתקווה לשמר אותם כחברים/ות בקהילה.

כל הפעילות נעשית כמובן בהתנדבות ובשיתוף פעולה עם החברים/ות.

 

דנה פאר, יו"ר קהילת אוהל מנשה ביקנעם

קהילת "אוהל מנשה" ביוקנעם עלית הוקמה ב-2013, והינה הקהילה הפלורליסטית היחידה בעיר. לאחר מאבק ממושך, לאחרונה חנכנו בית לקהילה וזכינו להכניס ספר תורה. מראשיתה ,הקהילה זוכה לתמיכה חשובה מהפדרציה היהודית באטלנטה, העיר התאומה שלנו. אנחנו מקיימים קבלות שבת חודשיות, אירועים לחגים, תכנית "שבת מתוקה", בית מדרש ועוד. הדגש בקהילה הינו על פעילות תרבות יהודית- ישראלית. בהיותנו קהילה צעירה, אנחנו עוד קטנים ועם פתיחת בית הקהילה הקבוע אנחנו שואפים להתרחב ולהרבות שורותינו.

אני ד"ר דנה פאר, ממייסדי הקהילה, ויו"ר מאז הקמתה. כעת אני משמשת יו"ר ועדת פיתוח קהילות בתנועה, ואני חברה גם בקהילת "סוכת שלום" ברמת ישי. הקמתי את הקהילה ביוקנעם עם דסי פוסטן אייזיק, במחשבה שראוי לקבל את כל השירותים שאנחנו צריכות ורוצות בעיר שבה בחרנו להשתכן. בדומה לקהילות אחרות, גם אנחנו עומדים בפני אתגר להתרחב. בנוסף, אופייה של הקהילה עדיין בשלבי התהוות, ויש קולות מגוונים ושונים. כל פעילות חדשה מלווה בתהליך חקירה לפני ואחרי בניסיון לעשות זאת באופן אידיאלי (מסתבר שאי אפשר) ולהפיק לקחים לפעם הבאה. האתגר כיו"ר הוא להכיל את מגוון הקולות, לגשר ולהתוות דרך מתאימה. כל יום לומדת משהו חדש!

צור קשר מהיר
אשמח לקבל ניוזלטר
דג כדגכ