ניוזלטר
צרו קשר

הכר את הקהילה- הקהילה החדשה של רמת אביב

לתנועה המסורתית כ-80 קהילות ומניינים ברחבי הארץ- מידי חודש נכיר לכם קהילה אחת, שאנשיה עוסקים דרך קבע בעבודת קודש.

 

ה"הקהילה החדשה של רמת אביב" נוסדה בשנת 2012 בהנחיית הרב ג'ף צימט עם קבוצה שנפגשו לקבלות שבת בגן ציבורי ברמת אביב כל יום שישי ובבתים של חבריה לשחרית של שבת.  תוך זמן קצר, הקהילה עברה למבנה קבוע (בית ססילה של ארגון נעמ"ת) והתחילה לצמוח ולהרחיב את פעילותיה עד שהיא הפכה להיות מבין המוסדות המובילות של התנועה המסורתית בעיר תל אביב-יפו.  המאפיין העיקרי של הקהילה הוא קבלות השבת השבועיות שעכשיו מונה יותר מ-50 משתתפים בכל יום שישי, והפך למוקד גם לסטודנטים מאוניברסיטת תל אביב, וגם לאנשים שבאים מכל גוש דן.   לא מעט מהסטודנטים מחו"ל מספרים שהחווייה המהותית ביותר שלהם במשך שהותם בארץ הייתה השתתפותם בקבלות השבת ובאירועי הקהילה. בימים הנוראים החזן אבשלום יפה מצטרף לרב צימט להנחות את התפילות.  וכמובן בשמחת תורה ובפורים היכל הקהילה מתמלא עם יותר ממאה אנשים לסמן את החגים.  ובנסוף, נערי ונערות השכונה משתתפים בחוג הבר/בת מצווה הפעיל שלה.

 

חיי הקהילה המשותפים הם בלב ליבה של הקהילה והופכת את הקהילה למשפחה מורחבת ומוקד החיים של רוב חרביה.  עם פעילות עניפה שמתחרה עם אלו של קהילות הרבה יותר גדולות.  בנוסף לתפילות בימי שישי ושבת ובכל החגים, הקהילה מנהלת בית מדרש קבוע עם שיעורים בתנ"ך, תלמוד ומחשבה מודרנית כל שבוע.  יש חוג סרטים בנושאים הקשורים להיהדות שנפגשת כל חודש, וגם חוג ספרים שגם מעשיר את חיי רוח של הקהילה.  בקיצור, הקהילה מספקת מוקד חיי הרוח והחברתיים של חבריה.  

 

הקהילה גם דוגלת בפעילויות גמילות החסדים שלה. מאז היווסדה הקהילה פועלת בשיתוף עם ארגון "לתת" לאייש עמדות לתרומת מצרכים לנזקקים.  בנוסף, בתוכנית יחודית לקהילה החדשה, בשותפות עם אגון מרכז ישראל-אסיה, הקהילה החדשה מאמצת סטודנטים זרים מאסיה שלומדים באוניברסיטת תל אביב ומארחת אותם בקהילה.  בנוסף, בארבע השנים האחרונות, יותר מ-7 תלמידים לרבנות קבלו הדרכה והצטרפו לקהילה כחלק מלימודיהם במכון שכטר, ב-JTS וב-Ziegler.

 

למרות שהקהילה "צעירה" בשטח היא הספיקה כבר לארח מספר אירועים מיוחדים, כולל הופעה של השחקנית נעמי אקרמן למען נפגעי אלימות במשפחה, הופעות של הזמר שם-טוב לוי בהכנסת שני ספרי התורה שלה, מופע מיוחד בשם "תווי הלב" של שירים בעברית, אנגלית ויידיש על ידי החזן אייל שרף, הצגת "אהבה וישראל" מיוחדת על ידי סיסי בלוק, נאומים של פוליטיקאים, כולל ח"כ ציפי ליבני וח"כ מיכל בירן ועוד, הקרנת סרט של הבמאי עמי ליבנה בנוכחותו, הופעות של מקהילות רבות כולל המקהילה הגאה של תל-אביב, השקות ספרים ודיסקים עם הסופרים יעקב קירשן ויוסי הלפמן ועם המלחינה רחל גלעין,ועוד הרבה.  פעילות עניפה שהופכת את הקהילה החדשה למוקד מיוחד לתרבות יהודית ורוח.

 

בימים אלו מתמקדת הקהילה בנוסף לפתיחת שנת ההרצאות בבית מדרש החדש וכל פעילויותיה הרגילות, בתכנון ארוע מיוחד לכבוד 5 שנות פעילותיה שאמורה להתקיים בקיץ הבא, דבר שמסמן חיזוק גדול במיסוד הקהילה החשובה והמרשימה הזאת.

לעמוד הפייסבוק של הקהילה לחצו כאן

 

 

צור קשר מהיר
אשמח לקבל ניוזלטר
דג כדגכ