ניוזלטר
צרו קשר

מפגש קהילות

בקהילת 'יער רמות' בירושלים איחרו החודש את חבריהם מקהילת 'בית תורה' מהעיר וסטברי לונג איילנד הסמוכה לניו יורק. שתי הקהילות מקיימות קשרים במסגרת תכנית 'רב שיח' של התנועה המסורתית ומשרד התפוצות- שמטרתה לחבר ולהעמיק את הקשר בין קהילות בישראל לקהילות קונסרבטיביות מחו"ל.

המפגש הייחודי התאפשר במסגרת טיול של קהילת 'בית תורה' בישראל. במהלך שיהותם בירושלים הגיעו בשעת שקיעה לקהילה הירושלמית לארוחת ערב.

לאחר שסעדו יחד, קיימו מעגלי שיח על מנת שחברי הקהילות יכירו לעומק. הערב המשיך כשרבני הקהילות הרב ארני בן-דור מקהילת 'יער רמות' והרב מיכאל כץ מקהילת 'בית תורה' סיפרו כל אחד על הקהילה אותה הוא מנהיג, וגילו ששתי הקהילות מתמודדות עם אתגרים דומים, ובעלות נקודות חוזקה משותפות.

לאחר מכן- עברו לחלק הפחות פורמלי בערב וקיימו שירה משותפת. שיאו של האירוע היה כאשר שני הרבנים- שהם גם חברי ילדות שלמדו באותו בית הספר עשו ביצוע משותף להמנון בית הספר שלהם ולשיר 'ינטה' (שיר השדכנית) מהמחזמר "כנר על הגג", בעודם לובשים את חולצות בית הספר.

 

הקשר החשוב בין קהילות התנועה בארץ לקהילות בחו"ל מתבצע במרבית הפעמים באמצעים טכנולוגיים, וההזדמנות לפמגש פנים אל פנים היתה חשובה, משמחת, וללא ספק חיזקה משמעותית את מערכת היחסים בין חברי הקהילות.

 

 

צור קשר מהיר
אשמח לקבל ניוזלטר
דג כדגכ