ניוזלטר
צרו קשר

סיפורים שבנו קהילה

לכבוד שנת היובל של הקהילה ערכו בקהילת נצח ישראל באשקלון ערכו מפגש ייחודי של שלושה מרבני הקהילה. בשנות קיומה של הקהילה היו בקהילה ארבעה רבנים ששימשו בתפקיד רב הקהילה לשנים רבות. באירוע לקחו חלק שלושה מתוך הארבעה- הרב פיל ספקטור, הרב מתי פוטרמן והרב גוסטבו סורסקי. ביתו של הרב הרביעי, הרב משה כהן ז"ל, נכחה גם באירוע.

חבר הקהילה יורם טויטו הנחה את האירוע והוקרנו קטעי וידאו נדירים משנות צמיחתה של הקהילה. שניים מבני הקהילה מהדור הצעיר הופיעו בשירים בין הסיפורים לקטעי הוידאו.

יו"ר הקהילה שרה אילן סיפרה כי האירוע היה מרגש במיוחד, כי הוא נתן צוהר להתפתחותה של הקהילה ולאתגרים השונים בתקופות השונות. בנוסף, ניתן היה להבחין כי ישנם אבני יסוד של הקהילה שהשתקפו מכל סיפוריהם של הרבנים, שהיו קיימים בקהילה מיום הווסדה עד היום. הקהילה היא גם בית תפילה, וגם מקום להתכנסויות לימוד ורוח שונות, לצד החשיבות הבלתי מתפשרת של הקהילה בנושא חינוך ערכי וחווייתי של הדור הצעיר.

"היתה תחושה של נסיעה ברכבת זמן, יכולנו להבחין בנוף הקהילתי בכל אחד מהקרונות השונים שייצג כל אחד מהרבנים. מי היו האנשים שרכבו יחד עם הרב בקרון, חלקם עברו בין הקרונות השונים, וחלקם היו לתקופה אחת בקהילה" מספרת יושבת הראש, שרה אילן.

באירוע נכחו חברי קהילה רבים מתקופות שונות.

 

צפו בסרטון היובל של הקהילה

צור קשר מהיר
אשמח לקבל ניוזלטר
דג כדגכ