ניוזלטר
צרו קשר

ארוחת הוקרה לתלמידי רבנות מחו"ל וקהילות מארחות

ארוחה חגיגית לכבודם של תלמידי הרבנות מחו"ל והקהילות המארחות התקיימה ביום ראשון, ראש חודש אייר, בבית המדרש שבמכון שכטר למדעי היהדות.

הערב היה שיתוף פעולה של התנועה המסורתית בית המדרש לרבנים ע"ש שכטר ותוכנית רב שיח.

בכל שנה מתארחים לארץ לשנה של לימודים כחלק מתוכנית ההכשרה שלהם לרבנות תלמידי בתי המדרש לרבנים בארה"ב זיגלר בלוס אנג'לס ו JTS בניו יורק ומהסמינריו בבואנוס איירס. הבין לימודיהם, מתארחים בקהילות התנועה בשבתות וחגים, על מנת שיכירו לעומק את התנועה המסורתית בישראל, את חוזקותיה ואת אתגריה. החיבור לקהילות התנועה מסייע גם בחיזוק הקשר לישראל ונושא היהדות הפלורליסטית בישראל באמצעות בניית קשר שלהם עם קהילות התנועה. קשר זה מאפשר להם גם חיזוק של השפה העברית וכן הכרות ויצירת קשרים בינאישיים עם חברי קהילה
 

באירוע נשא דברים בין היתר גם פייבל רובינשטיין תלמיד לרבנות מבית המדרש זיגלר, שהתארח במהלך השנה בקהילת 'תפארת שלום' בתל אביב: "היה לי המזל להתארח בקהילת תפארת שלום בתל אביב, וזו היתה שותפות מושלמת לצמיחה האישית והמקצועית שלי.

בתוך השנה העמוסה שלנו בישראל, למדנו להכיר ולחקור את החברה הישראלית, אך דרך השותפות עם התנועה המסורתית, דרך האירוח בקהילות, זו היתה הדרך שלנו להיות חלק מהחברה הישראלית. ועל כך אני אסיר תודה"

 

 

צור קשר מהיר
אשמח לקבל ניוזלטר
דג כדגכ