ניוזלטר
צרו קשר

הוקרה ליושבי הראש של קהילה נצח ישראל לדורותיה

במסגרת אירועי שנת היובל לקהילת נצח ישראל באשקלון, קיימו בקהילה בשבת פרשת כי תישא 27.2.16, שבת של הוקרה ליושבי ראש הקהילה לדורותיה. יושבי הראש או בני משפחותיהם הגיעו לתפילה והתכבדו בעלייה לתורה או תפקיד אחר במהלך התפילה. עוד בירכו בקהילה כל אחת ואחד מיושבי הראש, ואלו קיבלו תעודת הוקרה מיוחדת מהקהילה.

רב הקהילה הרב גוסטבו הקדיש את דבר התורה לכבוד יושבי הראש ושרה אילן, יו״ר הקהילה הנוכחית בירכה ברוח פרשת השבוע, את הקהילה ואת יושבי הראש וציינה את תרומתו הייחודית של כל יושב ראש להפיכת הקהילה מקומץ אנשים שהתפללו בבית של אחד החברים לקהילה משגשגת.

הנוכחות הייתה מרשימה, האווירה היתה נעימה ושמחה. לראירוע הגיעו גם חברים וותיקים שהגיעו מרחוק וכמובן חברי וחברות הקהילה מקרוב.

כל יושבי הראש ובני משפחותיהם הוזמנו גם למפגש אישי עם הרב גוסטבו לכתוב יחד בספר התורה הקהילתי שנכתב בימים אלו לכבוד שנת היובל לקהילה.
מדבריה של שרה אילן, יו"ר הקהילה:
"בפרשה שלנו מתאורת העבודה של בניית המשכן. כבר עם הקמתו מהווה המשכן גשר בין כל האנשים מכל המעמדות בעם. המשכן הוא המקום שבו כל אחד תרם מחצית השקל בין אם אתה מהאלפיון העליון בחברה ובין אם אתה מהמעמד הנמוך. זהו המקום שלצורך הקמתו חברו יחד בעלי הכסף והזהב, בעלי החכמה ובעלי הכישרון ...
כך הוא במשכן וכך במקדש וכך גם בקהילה שלנו שהיא מקדש מעט.
50 שנה של עשייה התנדבותית על ידי מיטב האנשים, מיטב הכוחות והרצון הטוב.
50 שנה של עבודה משותפת, שנכון שיש רב ויש יושב/ת ראש, אבל יש בה גם הרבה מתנדבים ועובדים לאורך כל הדרך ורק שיתוף הפעולה ההדוק והפורה הפך את הקהילה מקומץ אנשים שהתפללו בבית של אחד החברים הפכו לקהילה גדולה ששמה הולך לפניה, שמתפללת במבנה משלה ולא רק מתפללת אלא עושה גם דברים נוספים."

 

צור קשר מהיר
אשמח לקבל ניוזלטר
דג כדגכ