ניוזלטר
צרו קשר

סמינר דת ומדינה למכינת חנתון וש"ש נוע"ם

בשבוע שעבר נערך סמינר בנושא "דת מדינה" לחברי שנת השירות של נוע"ם ולחברי מכינת חנתון שני גופים המקיימים מסלולים לפני גיוס ברוח התנועה המסורתית.

הסמינר אורגן על ידי מכון 'על משמר הכנסת' וצוות אגף ההגשמה של נוע"ם. את הסמינר החלו במכון שכטר למדעי היהדות שם שמענו הרצאת מפי עדי שטיין המהנהלת היוצאת של מכון 'על משמר הכנסת', הרב דוד גולינקין שדיבר על התפיסות ההלכתיות של הזרמים ביהדות ,  דנה שרון מהמרכז הרפורמי לדת ומדינה שנגעה במאבקי המרכז מול ההממסד, לאפשר חופש דת בישראל ותמי גוטליב שעוסקת במאבקן של נשות הכותל.בנוסף ביקרו גם בבית המשפט העליון ונכחנו בדיון.

את סוף השבוע קיימו במרכז ירושלים, ולאחר תפילת קבלת שבת וערבית ברוח התנועה, התארחו לסעודות שבת אצל משפחות חרדיות וקיימנו שיחה פתוחה על אורח חייהם והשקפותיהם.

בשבת התארחו לתפילות בקהילות התנועה בירושלים.

ביום ראשון, עברו סיור בעיר העתיקה עם חלון להר ציון, במהלכו שמעו על קדושתה של ירושלים ליהדות, לנצרות ולאיסלאם.

בנוסף, נפגשו עם מנכ"ל התנועה עו"ד יזהר הס שדיבר על דת ופוליטיקה בישראל ופגשו 2 חברות כנסת-  חברת הכנסת קסניה סבטלובה, מהאופוזיציה, ממפלגת 'המחנה הציוני' וחברת הכנסת רחל עזריה מהקואלציה, ממפלגת ׳כולנו׳.
הרב אהוד בנדל, הצבר הראשון שהוכשר לרב קונסברטיבי בארץ הרצה לסיכום על פוליטיקה יהדות ודמוקרטיה.

ביומו האחרון של הסמינר, התארחו המשתתפות והמשתתפים בכנסת ולקחו חלק בדיון חירום בנושא 'תהליכי ההדתה בצה"ל' בראשות ח"כ רחל עזריה וח"כ אלעזר שטרן.

 

צור קשר מהיר
אשמח לקבל ניוזלטר
דג כדגכ