ניוזלטר
צרו קשר

קבלת שבת בשיתוף 'שמע' בקרית היובל בירושלים

קבלת שבת מיוחדת, בשיתוף פעילות ופעילים ממסגרת 'שמע' לכבדי שמיעה, התקיימה בשבת פרשת 'ויקהל' בקהילה היובל בירושלים.

"ההלכה פוטרת חירשים ובעלי מוגבלויות ממצוות, אבל כך מרחיקה אותם מהחיים היהודיים"--כך נכתב בעיתון "מקור ראשון" לאחרונה. אבל לא כך המקרה אצלנו, בתנועה המסורתית, שכבר שנים שאנו פועלים לשילוב בעלי מוגבלויות בפרקטיקה היהודית.

איילת בן שטרית, בוגרת נוע"ם שפעילה כמורה חיילת בביה"ס ללקויות שמיעה ובמרכז החינוכי-טיפולי-לימודי "שמע" שבשכונת קרית יובל בירושלים, יזמה באחרונה תפילת קבלת שבת משותפת לקהילת לקויי השמיעה ולמניין השוויוני קריית יובל שתלווה בשפת הסימנים.

 

לקבלת השבת הגיעו עשרות משתתפים, חברות וחברי קהילה, חברי המכינה הקדם צבאית של בינה, שמשכנם סמוך לקהילה, וכמובן פעילות ופעילים במסגרת 'שמע' ירושלים.

לאחר מפגש ראשוני עם שירה והדלקת נרות משפות]פת, קיימו יחד קבלת שבת, שהובלה על ידי שליחת הציבור תמר הלחמי, ולצידה אביאל- נציג ממסגרת 'שמע' שהוביל את התפילה בשפת הסמינים. את תפילת "שמע ישראל" ו"לכה דודי לקראת כלה פני שבת נקבלה" לימדו את כל הקהל להגיד בשפת הסימנים.

בין היתר, התקיימה גם שיחה עם אחד מפעילי 'שמע' שסיפר לקהל על חייו ככבד שמיעה, ותורגם לדיבור.

 

"בית הכנסת המסורתי התאים במיוחד לאירוע בהיותו משלב תפילה שוויונית בין המינים אך עם זאת הלכתית, ובהיותו מקום מקבל לכל סוגי האוכלוסיות. בתור מישהי שעובדת באופן צמוד עם לקויי שמיעה חשבתי שזה רק טבעי לתת להם את האפשרות שיש לכל יהודי אחר להשתתף בקבלת שבת בבית כנסת" מספרת איילת.

צור קשר מהיר
אשמח לקבל ניוזלטר
דג כדגכ