ניוזלטר
צרו קשר

כותבים ספר תורה לכבוד חגיגות היובל

בקהילת 'נצח ישראל' באשקלון ציינו באירוע מיוחד את תחילת אירועי שנת היובל לקהילה. שני אירועים נערכו בקהילה בהם החל רב הקהילה - גוסטבו סורסקי, שהוא גם סופר סת"ם, את מלאכת הכתיבה של ספר תורה חדש אשר נתרם ע"י החברים לכבוד שנת היובל של הקהילה ולזכרו של יו"ר הקהילה, מרטי דיויס ז"ל, שהלך לעולמו לפני כחודשיים.

מאות מחברי וחברות הקהילה ומתושבי העיר הגיעו לאירועים. הראשון היה בסופו של חג החנוכה, הזמרת נורית הירש, מעמודי התווך של הזמר הישראלי, כתבה יחד עם הרב גוסטבו סורסקי, את האותיות הראשונות שבספר בראשית ואף הופיעה בתוכניתה "שרים מורשת" יחד עם הזמרת אור אילן. בדברים שנשאה הירש באירוע אמרה "אני מתרגשת מאוד מהמעמד. מעולם לא נכחתי באירוע מיוחד שכזה, ואני שמחה על ההזמנה לחגוג יחד עם כל באי ובאות הבית".

 

האירוע השני בו המשיכו את כתיבת ספר התורה, התקיים כשבוע לאחר מכן והתחיל בטקס הבדלה, בהשתתפות הזמר והשחקן הישראלי יהורם גאון, שגם הוא כתב כמה אותיות בספר התורה ובירך את הקהילה במילים חמות.

 

הרב גוסטבו סורסקי אמר עם תחילת כתיבת ספר התורה-

"כידוע לכם, החלטנו לציין "יובל" של עשייה קהילתית באמצעות כתיבת ספר תורה. ואין דבר מתאים יותר מזה. מצווה זו מחברת אותנו עם דור מייסדי הקהילה, ואף הופכת אותנו לבוניה, חמישים שנים לאחר הנחת אבן פינתה. עבורי, כתיבת ספר תורה זה מהווה חוויה רוחנית מיוחדת במינה.

כתבתי כבר עשרה ספרי תורה לבתי כנסת מסורתיים בארה"ב, ישראל, מקסיקו וברזיל אבל זו תהיה הפעם הראשונה בה אכתוב ספר שייקרא מדי שבוע בקהילה בה אני מכהן כרב ולכן החיבור שלי עם המשימה הזאת הינו חיבור אישי ומרגש."

 

צפו ביהורם גאון כותב יחד עם הרב סורסקי את ספר התורה

 

סרטון נחמד על ביקורו בקהילתנו של יהורם גאון.

Posted by Kehillat Netzach Israel Ashkelon on Monday, 4 January 2016
צור קשר מהיר
אשמח לקבל ניוזלטר
דג כדגכ