ניוזלטר
צרו קשר

עדכון על הנעשה בבית המדרש לרבנים ע"ש שכטר

 

בית המדרש לרבנים ע"ש שכטר פתח לאחרונה עוד שנת לימודים, במהלכה יוכשרו רבני ורבות העתיד של התנועה המסורתי ומנהיגות מסורתית.

 

שנת הלימודים נפתחה גם עם 4 סטודנטים לרבנות מדרום אמריקה, שישלימו בישראל את שנת הלימודים האחרונה שלהם לפני הסמכתם לרבנות. הארבעה הינם תלמידים בבית המדרש לרבנים של אמריקה הלטינית ע"ש מרשל מאייר (Seminario Rabinico Latinoamericano Marshall T. Meyer). הם ילמדו בשנה זו לצד עמיתיהם הישראלים, וילמדו בעיקר בעברית, תוך הכרה של היהדות המסורתית בישראל. בסמסטר הבא, יצטרפו אליהם שלושה סטודנטים נוספים מאמריקה הלטינית.

 

בבית המדרש כבר הספיקו לערוך את שני מפגשים של תוכנית תעל"ה (תקבע עיתים לתורה) . תוכנית מיוחדת זו המתקיימת בשיתוף עם כנסת הרבנים בישראל, מפגישה בין רבני השטח לבין הסטודנטים לרבנות ללימוד משותף. זהו קשר הדדי מפרה שבו הסטודנטים לרבנות נחשפים לניסיונם הרב של רבני השטח ואילו הרבנים מתוודעים לשאלות והתהיות שעולות ממנהיגים לעתיד. המקשר הוא הרצון להעמיק בלימוד התורה ובמסר של התורה לחברה הישראלית.

 

שנה זו החלה עם דיקן חדש לבית המדרש- הרב אבי נוביס-דויטש. לקראת כניסתו לתפקיד החדש סיים הרב נוביס-דויטש את תפקידו כרב 'המניין המסורתי משפחתי בכפר ורדים', שם כיהן כרב הקהילה בשלוש השנים האחרונות.

עם כניסתו לתפקיד, ציין הרב נוביס-דויטש כי "ישנה דרישה הולכת וגדלה לקול המסורתי בישראל, ובבית המדרש אנו נמשיך להכין תשתית מנהיגותית לתנועה המסורתית בתהליך הצמיחה שלה".

הרב נוביס-דויטש החליף בתפקידו את הרב שלמה טוקר ששימש כדיקן בית המדרש בשלוש השנים האחרונות.

בהצלחה לרבנים בדרכם החדשה,

ולכל פרחי הרבנות- שתהא שנת לימודים פורה ומוצלחת.

 

אם ברצונכם להיות רבות או רבנים מסורתיים , או מנהיגות ומנהיגים מסורתיים , אנא פנו לדיקן בית המדרש 

Avideu@schechter.org.il 

 

לחצו כאן לעמוד הפייסבוק של בית המדרש, שם תוכלו להתעדכן על הנעשה בבית המדרש.

 

 

צור קשר מהיר
אשמח לקבל ניוזלטר
דג כדגכ