מכתב למשפחות המעתניינות בקורס

משפחה יקרה,

 

אנחנו שמחים שאתם בוחנים את האפשרות לקיים את טקס בר או בת המצווה של בנכם או בתכם בבית הכנסת שלנו. קהילת עדת שלום-עמנואל מברכת אתכם ושמחה להיות שותפה לאירוע המרגש והייחודי של משפחתכם במעגל החיים היהודי.

 

יום בר או בת המצווה מסמל את הכניסה של בנכם או בתכם לעולמם של המבוגרים, עולם שיש בו זכויות חדשות ובצדן חובות ואחריות. בנכם או בתכם יחושו את האחריות שנטלו על עצמם בבואם לקרוא בתורה באוזני המשפחה, האורחים והקהילה כולה.

 

לנו, כמו לכם, חשוב שהאירוע יהיה מרגש ובעל משמעות, ולכן כל בני ובנות המצווה אצלנו עוברים הכנה בשני מסלולים משלימים:

 

הכנה פרטנית

עם מורה לטעמי המקרא, להכין את הילדים לקריאת התורה וההפטרה (בדרך כלל, 10 מפגשים). בנוסף, כל משתתפי הקורס זוכים לשני שיעורים פרטניים עם הרב או המתמחה הרבני: אחד על הנחת תפילין, ואחד על הפרשה וההפטרה שלהם.

 

קורס קבוצתי

הקורס, בהנחיית הרב וחברי קהילה נוספים, מכין את הילדים ליום חגם ומעניק להם ידע כללי ורלוונטי בנושאי יהדות. בעשרה מפגשים קבוצתיים שבועיים בני שעה, בני ובנות המצווה לומדים על מגוון נושאים ביהדות ועל המשמעות של להיות בר או בת מצווה במאה ה-21. בסוף הקורס משתתפים יחד עם בני משפחה בסיור לכותל המשפחתי (שוויוני), בו מניחים תפילין, מתפללים שחרית, ומטיילים באזור.

 

חשוב לנו שאתם ובני משפחתכם תרגישו בנוח בקהילה שלנו. כדי שלא תהיו זרים למתרחש בבית הכנסת ותוכלו לחוות את האירוע במיטבו, חשוב שתגיעו מספר פעמים לתפילות שבת אצלנו. כך התפילות, השירים וההתנהלות יהיו מוכרים לכם.

 

השתתפות ההורים בתהליך רצויה מאוד: היא מדגישה את חשיבותו של התהליך שבנכם או בתכם עוברים, ואת המשמעות שיש לכך עבור המשפחה כולה. ניסיון העבר מלמד שהורים רבים שהשתתפו בשיעורים ובתפילות נהנו מאוד – גם מהאפשרות להכיר (ולפעמים להכיר מחדש) עקרונות יסוד ביהדות בכלל וביהדות המסורתית בפרט, וגם מהתהליך המשותף והאיכותי עם הבן או הבת.

 

כדי להקל על ההכנות, נעמיד לרשותכם מלווה מטעם הקהילה שתוכל לייעץ ולענות על שאלות. בנוסף, הרב מייקי וחניתה (המזכירה שלנו), עומדים לרשותכם על כל שאלה.

 

בברכה,

הרב מייקי גולדשטייין

 

לקביעת פגישה: office@adatshalom.org.il, 08-9469180, או תמלאו את הטופס ליצירת קשר בתחתית הדף. 

התנועה המסורתית (קונסרבטיבית) היא זרם ביהדות המשלב נאמנות למסורת היהודית ולהלכה לצד פתיחות לעולם המודרני ולתרבות דמוקרטית-הומניסטית. היהדות המסורתית רואה בהלכה מכלול דינאמי ומתפתח של ערכים המתאים עצמו לתנאי המקום ולנסיבות המשתנות מדור לדור.
צרו קשר עם הקהילה
דג כדגכ
רחוב טובה וטוביה מילר 6, רחובות | ת.ד. 1301, רחובות 7611201 | 08-9469180 | adatshalom1@gmail.com