רב הקהילה

הרב מייקי גולדשטיין

 

הרב מייקי גדל במשפחה ציונית-דתית בבריטניה, ועלה ארצה לאחר לימודיו לתואר ראשון בלימודי המזרח התיכון, באוניברסיטה של מנצ'סטר. הוא עבד ופעל משך הרבה שנים בעולם של שינוי חברתי, וכן בתחום של הסברה עבור המדינה.

 

בתחום של גיוס כספים, הוא עבד כעוזר לנשיא האוניברסיטה העברית בירושלים וכמנהל הפיתוח של התנועה המסורתית. הוא התנדב משך שנים רבות לבית הפתוח בירושלים לגאווה ולסובלנות, ואף כיהן כיושב ראש העמותה.

 

הרב מייקי סיים את לימודיו לרבנות בבית המדרש לרבנים באמריקה (JTS), שבניו יורק, עם תואר שני בלימודי יהדות. בזמן לימודיו, הוא התמחה בשתי קהילות (Town and Village וקהילת בית שמחת תורה) ובקרן החדשה לישראל. כמו כן, סיים קורס בליווי ותמיכה רוחנית בבית החולים New York-Presbyterian.

 

הרב מייק חזר ארצה בתום לימודיו, בקיץ 2014, להיות המנהיג הרוחני של הקהילה שלנו. כאן, הרב מייקי מלמד בני/בנות מצווה, מעביר שיעורים למבוגרים, נושא דרשות, עובד מול בתי ספר ועוזר בפיתוח הקהילה. לצד הובלת הקהילה, הרב מייקי מסדר חופה וקידושין, עורך טקסי מעגל החיים ומדבר בפני קהלים במגוון נושאים הקשורים ליהדות.

 

בשנת 2017, הרב מייקי נבחר לנשיא כנסת הרבנים בישראל - ארגון הרבות והרבנים של התנועה המסורתית בארץ. מתוקף תפקידו זה, הוא גם יושב בוועד של כנסת הרבנים העולמית ובוועד של בית המדרש לרבנים ע"ש שכטר, בירושלים. הוא גם יושב כמשקיף בוועד של התנועה המסרותית.

התנועה המסורתית (קונסרבטיבית) היא זרם ביהדות המשלב נאמנות למסורת היהודית ולהלכה לצד פתיחות לעולם המודרני ולתרבות דמוקרטית-הומניסטית. היהדות המסורתית רואה בהלכה מכלול דינאמי ומתפתח של ערכים המתאים עצמו לתנאי המקום ולנסיבות המשתנות מדור לדור.
צרו קשר עם הקהילה
דג כדגכ
רחוב טובה וטוביה מילר 6, רחובות | ת.ד. 1301, רחובות 7611201 | 08-9469180 | adatshalom1@gmail.com