ניוזלטר
צרו קשר

עשרת ימי תודה בקהילת 'ואהבת'

בקהילת 'ואהבת' בזכרון יעקב החלו השנה במסורת חדשה, והצטרפו ליוזמה של "בית פרת - מדרשה ישראלית" - עשרת ימי תודה. ביוזמה זו מציינים את עשרת הימים שבין יום השואה ליום העצמאות ושמה אור על מושג התודה, על היבטיו השונים, כמענה תוכני ורעיוני לימים הכה טעונים מבחינה לאומית.

בקהילה פתחנו בערב יום השואה בפעילות 'הבהובי אור בחשיכה' בו שמעו את סיפור משפחתה של אחת מחברות הקהילה ש17 בני משפחה הסותרו בתוך חדר אחד במשך שנתיים ע"י משפחה הולנדית נדיבה עם לב ענק.

במהלך השבוע עורכים בקהילה את פעילות 'מודה אני לך', עשרה ימים בהם שמים במרכז הודיה לאנשים הנמאים סביבינו על דברים קטנים וגדולים שעשו עבורינו "ביודעין ושלא ביודעין". בקהילה ביקשו מחברי הקהילה "לשלוח בכל יום מעשרת ימי התודה הודעה (אחת לפחות) לאדם (אחד לפחות) שעשה לכם טוב, שעזר לכם, שאמר מלה טובה." על מנת לקחת פסק זמן, להסתכל מסביב ולהזכר בכל האנשים שיש לנו על מה להודות להם בנוסף קישטו את היכל הקהילה באימרות הודייה - חברי קהילה הביאו פתקים עם אמרות תודה ותלו על לוחות המודעות בשטחה.

בתפילות השבת שהתקיימו במהלך 'עשרת ימי תודה' עשו בקהילה ברכת גומל קהילתית על השנה שעברה על חבריה וחברותיה (ועל העולם כולו).

עשרת הימים יסתיימו בתפילת יום העצמאות חגיגית בקהילה שתכלול קריאה חגיגית וקהילתית של מגילת העצמאות ושירת הלל.

 

צור קשר מהיר
אשמח לקבל ניוזלטר
דג כדגכ