ניוזלטר
צרו קשר

בג"צ הכריע - במדינת ישראל יש יותר מדרך אחת להיות יהודי!

לפני כ-15 שנים הגשנו בתנועה המסורתית יחד עם התנועה הרפורמית עתירה לבג"צ על מנת שיכירו בגיורים הקונסרבטיבים והרפורמים המתקיימים בארץ. כבר משנת 1989 קיימת פסיקה המכירה בגיורים שנעשו בחו"ל ע"י קהילה יהודית מוכרת (קרי ע"י המוסדות הרשמיים של היהדות הקונסרבטיבית והרפורמית בעולם), אבל דינם של תושבים ארעים, בני זוג ליהודים ויהודיות שחיים כאן, שביקשו להתגייר דרך התנועה המסורתית והרפורמית בארץ לא קיבלו את הזכות להחשב במעמד "עולה" גם לאחר שהשלימו את תהליך הגיור.

לפני שבועיים התקבלה פסיקה בג"צ בעניין העתירה שהוגשה ב 2005, שבעצם מכירה גם בגיורים מסורתיים ורפורמים שנעשו בארץ לצורך חוק השבות (אזרחות ישראלית). כלומר דין הגיורים של התנועות הלא אורתודוקסיות בארץ יהיה כדינם של הגיורים הללו הנעשים בחו"ל- מי שמתגייר/ת דרך בתי הדין הרשמיים של התנועות המסורתית והרפורמית, יוכרו גם הם כיהודים לצורך חוק השבות.

במהלך השנים הפציר בית המשפט פעם אחר פעם בממשלת ישראל שתסדיר את עניין הגיור בחקיקה, ואילו זו נמנעה מכך. ולכן העניין נשאר בפתחו של מערכת המשפט.

פסיקה זו היא הזדמנות לדון באופיה היהודי של מדינת ישראל כמדינה פלורליסטית ולזכור שגם במדינת ישראל יש יותר מדרך אחת להיות יהודי.
דווקא לאור ההחלטה הזו ולקראת הבחירות הקרבות, אנו מפצירים בממשלה שתבחר – כל ממשלה – לראות במדינת ישראל מדינת היהודים כולם - אורתודוקסים, קונסרבטיבים ורפורמים.

 

לקריאת "התשובות לשאלות בעקבות פסיקת בג"ץ" מאמרה של ליה ספילקין, N12 לחצו כאן

לסיקור התקשורתי לאחר הפסיקה לחצו כאן

צור קשר מהיר
אשמח לקבל ניוזלטר
דג כדגכ