ניוזלטר
צרו קשר

קבלת שבת מוזיקלית בנתניה

בקהילה המסורתית 'בית ישראל' בנתניה הכניסו בשנה האחרונה מוזיקה, והרבה ממנה, לבניין הקהילה. הכל התחיל בשיתוף פעולה בין הקהילה לפדרציית סינסנטי, העיר התאומה של נתניה, ודרך השת"פ החלו לפני כשנה לערוך בקהילה כל חודש הבדלות מוזיקליות, שהיו הצלחה גדולה. בכל הבדלה השתתפו מעל מאה אנשים, והשירה הקהילתית משכה אורחים חדשים רבים לקהילה.

בעקבות ההצלחה הגדולה של אירועי ההבדלה הוחלט בקהילה להרחיב את הפעילות גם לקבלות שבת, ובחודשים האחרונים מקיימים שבת אחת בחודש של קבלת שבת מוזיקלית, בדרך כלל עם ארוחת ערב קהילתית לאחריה.

קבלות השבת המוזיקליות מוקדשות לכבודו של הרב פרופ' ארווין בירנבאום, מחלוצי התנועה המסורתית בישראל ומי שעמד במשך עשרות שנים בראש קהילת בית ישראל וקהילת שערים בנתניה, שחגג לאחרונה את יום הולדתו התשעים. את קבלות השבת מובילים ה'בירנבאום סינגרס', להקה המורכבת מבני משפחתו של הרב בירנבאום. הקהילה מתחילה יחד בשירה יהודית מתקופות שונות ולאחריה עוברים לקבלת שבת המלווה בנגינה. לאחריה, ולפני תפילת ערבית, הכלים מונחים בצד.
קבלות השבת המוזיקליות שנערכו עד כה היו הצלחה גדולה גם כן, והקהילה תמשיך לקיים גם את פרוייקט ההבדלות, יחד, וימשיכו להציף את בניין הקהילה בקולות שירה מבורכת.

 

 

 

 

צור קשר מהיר
אשמח לקבל ניוזלטר
דג כדגכ