ניוזלטר
צרו קשר

עדכון על השריפה בקהילה ברחובות

במוצאי שבת לפני כשבועיים קיבלו פרצה שריפה בקהילת 'עדת שלום עמנואל'. שכנים עירניים התריאו ללוחמי האש ואלו הגיעו למקום ועצרו את הלהבות רגע לפני שתפסו את הסידורים. לאחר שכוך האש הסתבר שהתחילה עקב קצר בארון החשמל. במזל גדול לא היה נזק לספרי התורה או לארון הקודש, אך נזק נרחב נגרם לקירות ולתקרה, לכיסאות, לסידורים ולחומשים.

 

מאז השרפה עוברים על הקהילה ימים קשים, אך הלכידות הקהילתית והתמיכה של חברי התנועה וידידי הקהילה בארץ ובעולם היו נפלאים והרימו את הרוח הקהילתית.

בעוד העניינים הבירוקטיים על שיקום הקהילה נכנסו למהלכם, חברי הקהילה וועד הקהילה בראשות יו"ר הקהילה לינדה אביטן ורב הקהילה פעלו רבות להחזרה מהירה של הקהילה לשגרה ובשבועות האחרונים קיימו בקהילה את התפילות בחדר הספרייה של הקהילה ובעזרת גנרטור, שכן החשמל בבניין טרם חזר לתפקוד. בשבת האחרונה, עקב בת מצווה רבת משתתפים התקיימו התפילות במתנ"ס חוויות הסמוך לקהילה, דבר שהתאפשר תודות לחברת מועצת העיר רחובות איטל בציר אלשיך.

 

העבודות בבניין בית הכנסת מתקיימות במהרבה, וצוות העבודה כבר החל בתיקון מערך החשמל של הבניין, תיקון הקירות והחלונות בבית הכנסת. אנו מקווים כי חברי הקהילה יחזרו במהרבה להשתמש בבית הכנסת המשופץ.

 

רב הקהילה- הרב מייקי גולדשטיין -פנה לחברי הקהילה לאחר האירוע-

"חַיָּב אָדָם לְבָרֵךְ עַל הָרָעָה כְּשֵׁם שֶׁהוּא מְבָרֵךְ עַל הַטּוֹבָה, שֶׁנֶּאֱמַר (דברים ו) וְאָהַבְתָּ אֵת ה' אֱלֹהֶיךָ בְּכָל לְבָבְךָ וּבְכָל נַפְשְׁךָ וּבְכָל מְאֹדֶךָ. בְּכָל לְבָבְךָ, בִּשְׁנֵי יְצָרֶיךָ, בְּיֵצֶר טוֹב וּבְיֵצֶר רָע. וּבְכָל נַפְשְׁךָ, אֲפִלּוּ הוּא נוֹטֵל אֶת נַפְשֶׁךָ. וּבְכָל מְאֹדֶךָ, בְּכָל מָמוֹנֶךָ. דָּבָר אַחֵר בְּכָל מְאֹדֶךָ, בְּכָל מִדָּה וּמִדָּה שֶׁהוּא מוֹדֵד לְךָ הֱוֵי מוֹדֶה לוֹ בִּמְאֹד מְאֹד. (משנה ברכות ט:ה)
החכם של ה"דבר אחר" אומר לנו שיש לברך על כל דבר שהקב"ה כביכול "זורק" לכיוון שלנו - לא רק על הטוב, אלא גם על מה שנראה לנו רע. בעקבות המשנה, התלמוד מפרט: "על הגשמים ועל בשורות טובות אומר ברוך הטוב והמטיב על בשורות רעות אומר ברוך דיין האמת (בבלי ברכות נד.)."
לאחר השריפה אנו בוודאי יכולים לברך דיין האמת - על ההרס, הכאב והמצוקה. עם זאת, בוודאי יש גם לברך הטוב והמטיב. הנזק היה יכול להיות הרבה יותר גרוע ואף אחד לא היה נוכח ולכן לא נפצע. האמונה בודקת אותנו בעתות מצוקה, כשאפשר להרים ידיים. גם כשידו של "הכול יכול" נראית טועה בעינינו, חס וחלילה."

 

לתרומה לשיקום הקהילה לחצו כאן

 

תמונה מעבודות שיקום הקהילה שהחלו השבוע:

צור קשר מהיר
אשמח לקבל ניוזלטר
דג כדגכ