ניוזלטר
צרו קשר

ארבעה רבנים מסורתיים חדשים

ארבעה רבנים חדשים הוסמכו החודש בטקס הסמכה מרגש של בית המרדש לרבנים ע"ש שכטר. טקס ההסמכה העשרים ותשעה  של בית המדרש לרבנים בקהילת מורשת אברהם בירושלים ובו הוסמכו ארבעה:

הרב רענן מלק, מחנך, מנחה ומוביל דיאלוג בין־דתי בצפון הארץ. רענן שימש בתפקידי הובלה רוחנית שונים בתנועה המסורתית במהלך לימודי הרבנות שלו, האחרון בהם היה בקהילה המסורתית 'דרכי נועם' בפרדס חנה.

הרב עידית מבורך שאג, שמאז הצטרפותה לתנועה המסורתית שימשה בתפקידי הנהגה רוחנית בקהילת "מוריה" בחיפה ובקהילת "המניין המשפחתי המסורתי" בכפר ורדים ובתור מ"מ רב נוע"ם.
עלי והצלחי הרב עידית!

הרב אירנה גריצבסקיה, רב הקהילה החדשה של רמת אביב ומנחה בקולות שבשנים האחרונות מנגישה תוכן יהודי מסורתי לאוכלוסיות מגוונות.
עלי והצלחי הרב אירנה!

הרב ירדן ראבר, שעלה לארץ אחרי שנים של לימודי יהדות במסגרות שונות ועשייה בקהילות בבואנוס איירס ולימד בבתי מדרש רבים במהלך שנותיו בארץ.

 

בדברים שנשא הרב אבי נוביס דויטש, דיקן בית המדרש לרבנים אמר "נותר לי רק לאחל לכם, שאו את הזהות שלכם כרב מסורתי-קונסרבטיבי בגאווה, המטען שהיא מביאה איתה הוא מטען של קירוב, של קבלה של הבדלים, ושל הבנה של מורכבות. היא מכבדת את הזכות לבחור , אך מאמינה שבחירה טובה באה ממקום של ידע , ומהכרות עומק. והיא מצווה עלינו לפעול באופן פעיל למען שוויון. וזאת אל אף , או ליתר דיוק בגלל שהיא לא תובעת בלעדיות , ואפילו מברכת על גיוון , והיא מכירה בלב שלם בערכו של מי שמחזיק בזהות אחרת. יברכם ה' וישמרכם, יאר ה' פניו אליכם ויחנכם, ישא ה' פניו אליכם וישם לכם שלום.

 

באירוע המרגש השתתפו רבנים ורבות רבים, בני ובנות משפחות המוסמכים, הנהגת וצוות בית המדרש לרבנים ע"ש שכטר ומכון שכטר למעדעי היהדות, נציגות מכובדת של חברות וחברי קהילות התנועה המסורתית.

 ברכות חמות מכולנו- שתזכו לשנים ארוכות ומשמעותיות של עשיה רוחנית, ליווי, לימוד ושגשוג עצמי וקהילתי.
רבנות מסורתית, ישראלית, שוויונית!

 

בתמונה- המוסמכים החדשים עם דיקן בית המדרש לרבנים.

מימין לשמאל- הרב ירדן ראבר, הרב רענן מלק, הרב עידית מבורך שאג, הרב אירנה גריצבסקיה והרב אבי נוביס דויטש

צור קשר מהיר
אשמח לקבל ניוזלטר
דג כדגכ