ניוזלטר
צרו קשר

הצעירים צובעים על חמדת ימים

בקהילה המסורתית בקריות, קהילת 'חמדת ימים' היה חודש של פעילות ענפה עם צעירות וצעירים.

בשבת פרשת בהעלותך ביום שישי ארחנו את חניכי מכינת נחשון שדרות.

חניכי וחניכות המכינה היו המסע ישראלי, והחליטו לערוך את השבת בקהילה מסורתית, כדי להכיר קבוצה חשובה נוספת בחברה הישראלית, וכך הגיעו לקהילת 'חמדת ימים'.

המפגש החל בשיחה שהעבירה  יו"ר הקהילה אריאנה לויצקי שיחה על יהדות מסורתית בישראל, ולאחר שהצטלמו יחד עם חברות וחברי הקהילה קיימו תפילת קבלת שבת וערבית ו"קינחו" בארוחת ערב משותפת עם חברי וחברות הקהילה שנרתמו לאירוח הצעידות והצעירים ובישלו ארוחת שישי לתפארת.

ראש העיר קרית ביאליק אלי דוקורסקי סייע בהוצאת המפגש לפועל ובית הספר הבונים הסמוך לקהילה, אירח את המכינה ללינה.

אחד מחניכי המכינה כתב לאחר הביקור: "החוויה להיחשף לקהילה הקונסרבטיבית הייתה עבורי מאוד מיוחדת

אני מגיע מבית מאוד חילוני ובדרך כלל הייתי נמנע מלעסוק בדת, להגיע לבתי כנסת ולעשות קבלת שבת כהלכה. כאשר הגענו אליכם ראיתי כמה הדת יכולה להיות יפה, כמה הדת יכולה להכיל וזה היה מעורר השראה"

 

ובתוך כך בהמשך החודש קיימו בקהילה פעילות משותפת עם תלמידים בבית הספר אורט דפנה. בפרוייקט המעורבות החברתית של הקהילה תרמה הקהילה סכום כסף לבית הספר לפעילות גיבוש והעצמה לבני נוער. כחלק מצדקה ובשיתוף איתם. הפעילות היא הנחיה וגיבוש רעיונות של נערים ונערות שפחות שומעים ומרגישים בהם. הילדים השקטים, ש"נופלים בין הכסאות".  במהלך הסדנה הם שיתפו פעולה יחד והיו צריכים להתמודד עם קישוט קיר בית הספר, בתהליך שלווה על ידי אמן גרפיטי מוכשר.
התוצאה: תהליך יפה של "יציאה מהקליפה", חיבור ושיתוף פעולה. התמודדות עם הקול הפנימי ויכולת השפעה על קבוצה. וגם... גם קיר צבעוני ויפה.

 

צור קשר מהיר
אשמח לקבל ניוזלטר
דג כדגכ