ניוזלטר
צרו קשר

משלחת מהודו בביקור בקהילה החדשה של רמת אביב

לקהילה החדשה של רמת אביב הגיעה משלחת מיוחד במינה. לפני כשבוע הגיעו לבקר הקהילה התל אביבית משלחת של סגל וסטודנטים מהמכון ההודי למנהיגות דמוקרטית, שנמצא במדינת מהרשטרה בהודו. המשלחת הגיע לישראל לביקור לימודי, והסטודנטים בתכנית הם מנהיגים מובילים במדינה, רופאים, עורכי דין, רואי חשבון, מהנדסים, ואף נזיר הודי אחד, שבאו ללמוד מהנסיון הישראלי כדוגמא חיובי לניהול ענייני לאומניות, דת ומדינה.

החיבור לישראל היה מוצלח ביותר, וחברי המשלחת העידו כי הם אוהבי ישראל והגת היהדית. בביקור בבית הכנסת פגדו את רב הקהילה, הרב ג'ף צימט, שהסביר על הקהילה ועל היהדות המסורתית.

חברי המשלחת מאוד התרשמו מהחווייה בקהילה והדגישו איך הדת הינדית והדת היהודית הם שני הדתות והתרבויות העתיקות ביותר בעולם והרגישו קרבה רבה מאוד בין הפולחן בבית הכנסת ובין הפולחן ההודי שלהם. מעניין במיוחד היה כשהראו את הציציות שהם לובשים מתחת לחולצה (3 ציציות לרווקים, ו-5 לנשואים). הקבוצה הצטרפה לקהילה לתפילה ולסעודה קהילתית ומאוד העריכו את ההארחה החמה והמפגש עם החברים. עם סיום הביקור העניקו חברי הקהילה מתנה לחברי המשלחת- העתק מכתב ממנהיג הודי משנת 1947 שבירך על הקמת מדינת ישראל והדגישה את המשותף בין העולם ההודי והעולם ההודי.

צור קשר מהיר
אשמח לקבל ניוזלטר
דג כדגכ