ניוזלטר
צרו קשר

טיול בני ובנות מצווה מכפר ורדים לירושלים

ביום שני לפני כשבועיים יצאו לטיול בירושלים כל בני ובנות המצווה שעלו לתורה במנין המשפחתי המסורתי כפר ורדים בחצי השנה החולפת.

הנערים והנערות השכימו קום ויצאו לטיול המיוחד עם הוריהם ובני משפחה נוספים. ראשית הגיעו לעזרת ישראל- הכותל השוויוני, שם ערכו תפילת שחרית יחד עם טקס הנחת תפילין. בנים ובנות מצווה עטופים בטליתות ותפילין, שרים ושמחים לחגוג את כניסתם לגיל מצוות בירושלים, כשסביבם הורים וחברים. רגע מכונן שלא יישכח, וזכה בפי כל המשתתפים לברכת "שהחיינו וקיימנו והגיענו לזמן הזה!".

היום כולו התקיים בסימן "ירושלים- בין מסורת וחידוש" המחבר לירושלים העיר העכשווית, לעברה העשיר והמפואר – ויחד עם זאת לשאת עניים גם להתחדשות ולעתיד. אחרי התפילה המרגשת יצאו לטיול ברובע היהודי בדרכינו למערת צדקיהו הייחודית, המסתורית והמפתיעה, שהיוותה פתיח מרתק להיסטוריה של ירושלים, מימי דוד ועד ימינו אנו. בטיול זכו לזחול במעמקי האדמה, ומשם לעלות אל ראש החומה הצפונית – המשקיפה על העיר העתיקה על שלל המבנים ההיסטוריים, על רב גווניותה וקדושתה הניבטת מסמליהן ואתריה הקדושים לשלושת הדתות.

הפתעה בדמות סנפלינג מחומות העיר עתיקה אל עבר החדשה, חיכתה להם בתום המסלול: ילדים והורים גם יחד, צללו ממרומי החומות, 15 מטר למטה אל הרחוב הירושלמי ההומה. אחרי מנת האקסטרים הגדושה – הגיע זמן האוכל, והם זכו לביקור שישי בשוק מחנהיודה ההומה שם חיכתה להם חווייה רב חושית חיכתה לקבוצה הגליליאית, שהתקשתה להיפרד מהמקום גם אחרי שעה ארוכה.

את היום סיימו בסיור קצר בגן הורדים, אל מול כנסת ישראל, בשיחה על זהות, אחריות ואקטיביזם חברתי, קידום הפלורליזם היהודי ועוד מיני הגיגים אודות העתיד שלנו ושל מדינת ישראל. את השיחה הוביל נריה קנפו, מנהל מכון "על משמר הכנסת" של התנועה המסורתית.

הטיול כולו לווה על ידי רבת הקהילה, הרבה נטלי לסטרג'ר, שגיבשה קבוצת נערים ונערות והעבירה אותם בחוג "מעברים" דרך ארוכה של היכרות עם כל מה שחשוב לנער ונערה שלוקחים על עצמם המשך המסורת (המסירה) עם עלייתם לתורה, והכינה אותם ליומם הגדול, ולהפתעה של הסיכום – הטיול המשותף והמרגש.

 

את המילים הבאות כתבה בר חירות, אמא של בת המצווה, עמנואל אחרי יום הטיול בירושלים

"תודה למניין המשפחתי -

ששלח אותי ליום של חופש,

שאיפשר לי להכיר את ירושלים מזוית אחרת, שפרש עליי את טליתו ברחבת הכותל, 

שלימד אותי שיש דברים שטרם קרו,

שיש דברים חדשים שטרם למדתי,

שאפשר להניח תפילין בהנחייתה של בתי,

לטייל על חומות העיר ולראות הרבה יותר,

לרדת למטה ולעצום עיניים כדי לא לראות...

לפרוץ מחסום ושלט אין כניסה במערה,

להכיר את סמטאות מחניודה,

להכיר את ניר...

לדעת שיש עוד כאלה "קונסרבטיביים"

להבין שיש נטלי אחת,

ושבָּת-מצווה לא באמת חייבת כמו אצל כולן...

תודה על חוויה אחרת,

בר."

 

צור קשר מהיר
אשמח לקבל ניוזלטר
דג כדגכ