ניוזלטר
צרו קשר

התנועה המסורתית בתקשורת

מספר הופעות תקשורתיות חשובות של התנועה המסורתית החודש.

 

בערוץ 10 פורם תחקיר על אפלייה של בתי מלון בקבלתם של קבוצות קונסרבטיוביות המקיימות תפילה שוויונית. בתי המלון מסרבים לאפשר לקבוצות להשתמש בספרי התורה של המלון או בבית הכנסת, בשל חשש ממשגיחי הכשרות. נדמה שאלו והרבנות הראשית מנצלים את כוחם ומטילים אימה על מנהלי בתי המלון. התחקיר עורר הדים רבים, וחברת הכנסת מיכל רוזין אף הצהירה על כוונתה ליצור דיון דחוף בועדת הפנים.

(ניתן להפעיל כתוביות באנגלית לסרטון)

 

 

בתכנית "היום שהיה" הזכירו גם הם את התחקיר:

   

 

החודש שודר ראיון בערוץ 20 לכבוד יום ירושלים. כשקיבל ערוץ 20 את הרישיון לשדר, נקבע בתנאי הרישיון ש"שידורי הערוץ יקיפו מגוון רחב של נושאים, הקשורים למורשת ישראל, לדת היהודית, להיסטוריה, לתרבות ולמסורת של העם היהודי בתפוצות ובמדינת ישראל, בהתחשב בהוויה התרבותית והחברתית של הציבור היהודי על כל מרכיביו, זרמיו וגווניו, במדינת ישראל ובתפוצות." ואמנם הערוץ לא עמד מעולם בתנאי הרישיון (מעולם לא התראיין שם רב קונסרבטיבי או רפורמי). הראיון הזה, עם הרב יוסף קליינק, רב קהילת "מורשת אברהם" בירושלים הוא הראיון הראשון בשלוש שנות קיומו של הערוץ בו מתראיין בערוץ נציג מהתנועה המסורתית או הרפורמית.

העיתונאי בני רבינוביץ' שהתראיין מול הרב קליינר אמנם היה תקפני, אך מוזמנים לצפות בראיון ולהכריע אתם מי יותר משכנע.

(ניתן להפעיל כתוביות בעברית, אנגלית, ספרדית וצרפתית לסרטון)

 

 

תאגיד השידור החדש "כאן" עלה לאוויר לפני מספר ימים, ובין הכתבות הראשונות במהדורה המרכזית שלהם שודרה הכתבה המופלאה הבאה על שאול אמסטרדמסקי, המלווה את פסיספס התושבים בשכונת הגבעה הצרפתית בירושלים. הכתבה מלווה בין היתר את הרבה חיה רואן בקר, רבת קהילת רמות ציון בשכונה. צפו בכתבה הנפלאה, שיש בה גם שברון לב גדול על סירובו של בנימין, חברה של הרבה חיה לשכונה, לנהל דיון עימה.

 

צור קשר מהיר
אשמח לקבל ניוזלטר
דג כדגכ