ניוזלטר
צרו קשר

על הכתפיים שלנו

לתנועה המסורתית כ80 קהילות ומניינים בכל הארץ הקיימות בזכות עבודת ההתנדבות והמחוייבות הגדולה של מתנדבים ומתנדבות. אנו שמחים לתת הצצה לתוך עולמם של יושבי ויושבות הראש של קהילות התנועה. בכל חודש נכיר את המתנדבים המסורים ואת עבודת הקודש שלהם ושלהן.

שריל מאירוביץ, יו"ר קהילת "רמות ציון" בירושלים:

אני ומשפחתי חברים בקהילת רמות ציון מיום עלייתנו לישראל ב1989. מיד התחברנו למחויבותם של חברות וחברי הקהילה, לערכים המסורתיים-קונסרבטיבים שהקהילה שיקפה בשילוב אוירה תומכת. בנוסף, גילינו שיש לנו הרבה במשותף עם רבים מחברי הקהילה שעזבו גם הם את משפחותיהם וחבריהם בארצות מולדתם, והשייכות לקהילה מילאה צורך חושב של קהילתיות בקליטתנו בישראל.

קהילת רמות ציון ממשיכה לשגשג בקליטת עולים וצברים מרקעים שונים דרך תפילות קבועות שבשתות וימי מועד, דרך לימוד, גן הקהילה, אירועים מיוחדים וחגים, מעורבות חברתית ושכונתית, פעילויות חסד ותיקון עולם, פעילויות נוער ופעילויות תרבות. ההחלטה שלי לקחת על עצמי את תפקיד יושבת ראש הקהילה הייחודית, היא דרך טבעית עבורי להיות מעורבת יותר בחיי הקהילה ובהבטחת עתידה ושגשוגה. אני מתגאה מאוד בעבודתי עם הצוות המקצועי שלנו- הרבה חיה רואן בקר ורכזת הקהילה בטינה מלכה, יחד עם המתנדבים והמתנדבות שמסייעים לדברים להתקיים! בשנה הקרובה ננערוך פגישות קהילתיות על מנת להעריך איפה אנחנו נמצאים כיום, ואיפה נרצה להיות בעוד עשור. אנחנו מתפתחים באופן דינאמי ותמידי עם עוד ועוד פעילויות נוכר ושבתות ניגון בתפילות, יחד עם מעורבות של חברי הקהילה המחויבים לבניית מסגרת שתאפשר לחברי הקהילה המבוגרים להישאר בביתם שבגבעה הצרפתית עם מערכת תמיכה ושירותים סיעודיים נוספים. אני מלאת אופטימיות באשר לעתיד קהילת רמות ציון.

 

ג'וש שומן, יו"ר מעיינות בירושלים

לפני כ 10 חודשים הפכתי להיות יו"ר קהילת מעיינות: קהילה שיוונית ופלורליסטית בדרום ירושלים (איזור בקעה/ תלפיות/ארנונה הצעירה).  התחלתי את דרכי בקהילה כשחיפשנו מקום לקיים את בר המצווה לבננו לפני כ 9 שנים. בבוקר הפגישה עם הרב, הוא התקשר וסיפר לי שהוא פוטר – ומאז אני בוועד ההיגוי של מעיינות.

בניגוד לרוב הקהילות המסורתיות,  למעיינות יש אתגר מיוחד: תחרות, משהו שונה, שאין לרוב הקהילות של התנועה, נכון?

באזור שלנו בדרום ירושלים (לא כולל כמה בתי כנסת בזרם 'הליברל אורתודוקסי') יש עוד 4 קהילות שוויוניות. לכל אחת מהם יש את הייחודיות שלה. אם כך, אנחנו במעיינות תמיד משתפים פעולה או מקיימים פעולות שונות וחדשניות כדי לתת טעם מיוחד למעיינות. וזה עובד. בקהילה כיום יש כ-70 משפחות (יחידות) וכל שנה את האוכלוסייה שמקבלת את שירותי מעיינות הולכת וגדלה.

בין היתר, למעיינות יש ארוחות קהילתיות בחגים (חנוכה, שבועות ועוד), שבתות עיון, פעילות ילדים, לימוד כל שבת בבוקר, וקבוצה של חברים שנפגשים בבתים ולומדים שירה וניגונים יחד כדי להביא לתפילות שבת אצלנו.

 

 

צור קשר מהיר
אשמח לקבל ניוזלטר
דג כדגכ