ניוזלטר
צרו קשר

הגג החדש של רמות ציון

בקהילת רמות ציון התחדשו לאחרונה בגג חדש למבנה.

 

בשנים האחרונות הבינו בקהילת 'רמות ציון' בגבעה הצרפתית בירושלים כי אין מנוס משיפוץ כולל של גג המבנה. השיפוץ החל כשהיו בקהילה דליפות הולכות ונשנות מהגג, ותיקונם לאורך שנות דקיום הקהילה היה נקודתי. בקהילה החליטו שיש לעשות אחת ולתמיד איטום רציני ואחיד שיתן את הבעיה מייסודה.

את המשאבים לתיקון אספו בקמפיין מימון המונים שהתקיים לפני שנה. משגוייסו המשאבים החלו בעבודות וטיפלו כאמור בעניין ביסודיות. אנשי המקצוע הורידו את כל שכבות האיטום המקומיות חשפו את הגג עד הבטון, תיקנו את השיפועים, סידרו ניקוז ועשו איטום אחיד.

לאחר עבודת התשתית בנו רצפה מעל הגג, בשיטת רצפה צפה- ובנו במקום 'דק' והגג החדש של רמות ציון קיבל צורה מזמינה ואלגנטית.

עם זאת שהשיפוץ כולו התקיים בעקבות צורך פונקציונלי, וצורך אמיתי לפתור את בעיית הנזילות בקהילה, כל התהליך התקיים בזמן הקורונה. הרבה מפעילות הקהילה, כמו פעילויות בכלל, הועברו למרחבים חיצוניים, והפיכת מרחב הגג למקום מזמין ונעים היתה חשובה לא פחות מתיקון הנזילות.

היתה זו  הזדמנות מתוך הצורך לייצר מרחב חיצוני, נגיש ומזמין ושמיש לכל אותן פעילויות שהיו במילא במרחב הזה בעקבות הנגיף והצורך לקיים פעילויות ותפילות במרחבים פתוחים.

 

לאחר הסיום של חלקו המרכזי של השיפוץ, שנעשה כמובן על ידי קבלנים ואנשים מקצוע, המשיכו את העבודות להשמשת הגג מתנדבי ומתנדבות מהקהילה. למעשה, חברי/ות הקהילה היו חלק מרכזי בתהליך כולו, משלב התכנון והבנת הצרכים של הגג החדש, דרך קמפיין גיוס ההמונים, ועד למשימות האחרונות של בניית הגג. בימים אלו פונים בקהילה למחשבות על השימושים העתידיים של המקום. ובשבוע שעבר קיימו סיור ל'גג הירוק' של בניית כלל בעיר, כאחת האופציות של תפעולו העתידי של הגג.

בנתיים החלו בקהילה להשתמש במקום עבור פעילויות הקיץ, שבערב הירושלמי נעימות במרחב חיצוני.

מלבד תפילות ואירועים קהילתיים שנערכים שם, בחודשי הקיץ פתחו בנות ובני הנוער את בית קפה 'הדק'.

מדובר בבית קפה לתושבנות ותושבי השכונה וכמובן חברות וחברי הקהילה, שמנוהל על כל מרכיביו על ידי בני ובנות הנוער בקהילה. הנוער בנה את הזולה, סידר במקום כסאות ושולחנות, הם ממלצרים ומבשלים, לומדות לעבוד יחד ולקחת אחריות על הפרוייקט ותחזק אותו יחד. כל ההכנסות מבית הקה ישומשו לפרוייקט עתידי שלבנות ובני הנושער בקהילה.

בית הקפה פונה החוצה אל לשכונה ויוצר חיבור של השכונה לקהילה ויצירת מרחב קהילתי פתוח ונגיש.

למידע על שעות הפתיחה של בית הקפה 'הדק' ניתן לראות בעמוד הפייסבוק של הקהילה.

 

אירוע חנוכת הגג' הרשמית של הקהילה תהיה בספטמבר, ובנתיים עוסקות ועוסקים בקהילה בתיקונים אחרונים שכוללים גם השמשת הגג למקום אידיאלי לקידושים, והוספה של מרחב לשטיפת כלים ולמקרר קרוב.

 

    

 

        

צור קשר מהיר
אשמח לקבל ניוזלטר
דג כדגכ