הַמַּלְאָךְ הַגֹּאֵל אֹתִי מִכָּל רָע הוּא יְבָרֵךְ אֶת הַנְּעָרִים
וְיַצִּלֵם מִכַּף כָּל אוֹיֵב וְאוֹרֵב וּמִכָּל פֻּרְעָנוּיוֹת הַמִּתְרַגְּשׁוֹת וּבָאוֹת לָעוֹלָם.
יְהִי רָצוֹן מִלְּפָנֶיךָ ה' אֱלֹהֵינוּ וֵאלֹהֵי אֲבוֹתֵינוּ שֶׁתַּשְׁכִּיבֵנוּ לְשָׁלוֹם וְתַעֲמִידֵנוּ לְשָׁלוֹם וְכַלֵּה דֶּבֶר וְחֶרֶב וְרָעָב וּשְׁבִי וּמַשְׁחִית וַעֲווֹן וּמַגֵּפָה וּפֶגַע רַע, וְכֹל מַחֲלָה וְכָל תַּקָּלָה וְכֹל קְטָטָה וְכָל מִינֵי פֻרְעָנוּיוֹת וְכֹל גְּזֵרָה רָעָה וְשִׂנְאַת חִנָּם, מֵעָלֵינוּ וּמֵעַל כָּל בְּנֵי בְּרִיתֶךָ.
לֹא תִּירְאוּ מִפַּחַד לָיְלָה מֵחֵץ יָעוּף יוֹמָם וִיקֻיַּם בָּכֶם הַכָּתוּב
"וּשְׁכַבְתֶּם וְאֵין מַחֲרִיד", וְכֵן יְהִי רָצוֹן וְנֹאמַר אָמֵן

כתב הרב גוסטבו סורסקי
מהמרחב המוגן באשקלון
ערב ר"ח סיון תשפ"א

אָמַרְתָּ: יוֹם רוֹדֵף יוֹם וְלַיְלָה – לַיְלָה.
הִנֵּה יָמִים בָּאִים – בְּלִבְּךָ אָמַרְתָּ.
וַתִּרְאֶה עֲרָבִים וּבְקָרִים פּוֹקְדִים חַלּוֹנֶיךָ,
וַתֹּאמַר: הֲלֹא אֵין חָדָשׁ תַּחַת הַשֶּׁמֶשׁ.

וְהִנֵּה אַתָּה בָּא בַּיָּמִים, זָקַנְתָּ וְשַׂבְתָּ,
וְיָמֶיךָ סְפוּרִים וְיָקָר מִנְיָנָם שִׁבְעָתַיִם,
וַתֵּדַע: כָּל יוֹם אַחֲרוֹן תַּחַת הַשֶּׁמֶשׁ,
וַתֵּדַע: חָדָשׁ כָּל יוֹם תַּחַת הַשֶּׁמֶשׁ.

"שִׁירֵי סוֹף הַדֶּרֶךְ" לאה גולדברג

מחר- התיקון המקוון
נקודות מבט ייחודיות על פעילות התנועה המסורתית בישראל
יום חמישי • 13.5.2021 • אור לג' בסיון תשפ"א • 20:00-23:00

>> לחצו להרחבה

שחרית עצמאות ברמת ישי

בבוקר יום העצמאות ה-73 למדינת ישראל, ערכו חברות וחברי הקהילה המסורתית 'סוכת שלום' ברמת ישי תפילת שחרית חגיגית בשעת זריחה.

מידי שנה חוגגים יחד עצמאות בקהילה הצפונית על ידי קיום תפילת שחרית, סמוך לאנדרטת אלכסנדר זייד בגליל התחתון, מקום המהווה תצפית יפיפה על עמק יזרעאל.

>> לחצו להרחבה

עם המבט קדימה

איך התנועה המסורתית יכולה להתפתח כתנועה שתורמת לחבריה, מושפעת, משפיעה ותורמת לחברה הישראלית?

בתקופה האחרונה יצאנו לדרך בתנועה המסורתית עם תהליך ארגוני עמוק, שמטרתו לברר שאלה זו ולהתוות לעצמנו את הדרך בה אנו רוצים להתפתח כתנועה ותפקידנו בחברה הישראלית.

>> לחצו להרחבה

יום הלימוד הארצי לנשים ה־22 של ליגת נשים, מדרשת שכטר והתנועה המסורתית

>> לחצו להרחבה


>> לחצו להרחבה

'עת קינה, עת נחמה'

בערב ל"ג בעומר, בהילולת רבי שמעון בר יוחאי שנערכה בהר מירון, קיפחו את חייהם 45 ילדים, נערים וגברים, באסון שקרע את הנשמה. התנועה המסורתית בישראל נותרה גם היא דואבת מול האסון הגדול והפיצה את תפילת 'עת קינה,עת נחמה' ויצרה מעמד תפילה בכותל.

>> לחצו להרחבה

מאמינים - לכבוד יום ירושלים

מידי שנה נוהגים לחגוג את יום ירושלים בקהילת ציון באירוע "מאמינים" האירוע מביא יחד אנשי ונשות רוח ואומנים מכל הדתות לתפילה משותפת על חיי שלום בעיר הקודש.

השנה התקיים האירוע הייחודי במגדל דוד וכלל דברי שירה ותפילות, לצד דברי תורה ומילות שלום ממנהיגים ומנהיגות רחוניים מדתות וזרמים שונים.

>> לחצו להרחבה

טקסי בר-בת מצווה לילד המיוחד לשנת תשפ"א

>> לחצו להרחבה

רוצים להתארח אצל חברי התנועה המסורתית ולהתרחק מעט מאיזורי העימות?
כתבו לנו: kehillot@masorti.org.il

מספרי טלפון לעזרה נפשית:
נטל - 1800363363 // ערן - 1201

שָׁלוֹם בְּחֵילֵךְ שַׁלְוָה בְּאַרְמְנוֹתָיִךְ

ישראל סוערת. רחובות הערים בוערים בלהבות של שנאה וכעס. לצערנו זהו מצב שאנו פוגשים לעיתים קרובות מדי בארץ הזו, אך אנו מסרבים להתרגל אליו. אנו מתפללים ופועלים לעתיד והווה טוב יותר "שים שלום בעולם, טובה וברכה, חן וחסד ורחמים".

תושבות ותושבי הארץ ומדרום ועד אזור השרון נמצאים תחת מתקפה משולחת רסן של טילים. ערים וישובים שונים בצפון ובמרכז חווים התפרעויות, אלימות וונדליזם של שנאה לאומית ודתית. בימים קשים אלו תחושת החרדה, הכאב והתסכול רבים והם מאיימים למלא את הנפש ולפגוע בגוף. אבל דווקא ברגעים כאלו עלינו לזכור ולהזכיר לעצמנו את מה שיכול וצריך לחזק את רוחנו ואת כוחות ההתמודדות שלנו כדי להחזיק את הראש מעל ענני העשן. עלינו לזכור לשמור על עצמנו ועל הסובבים אותנו.

עלינו לזכור גם כי חשיבותה של קהילה עבור כל אחת ואחד מאתנו מתעצם ברגעים אלו. כוחה של הקהילה שלנו נמדד בערבותם ההדדית של חברים בה וביכולתם לתמוך זה בזה. התנועה המסורתית היא קהילה של קהילות. תפקידה לתת את המענה הזה לכל קהילה החברה בה. כמו קהילה כך גם התנועה – כוחה נמדד בערבותן ההדדית של הקהילות החברות בה. כולנו, קהילות התנועה וחבריהן לוקחים על עצמנו בימים אלו להיות יותר קשובים זה לזה. להושיט יד לחברים וקהילות הזקוקים לסיוע, להציע תמיכה, מקלט ונחמה למי שמתמודדים עם הלחץ, הקושי והכאב. זה כוחנו כתנועה וזו העת להפעיל אותו במלא העוצמה.

מרגש לראות כבר את הערבות ההדדית בין קהילות ברחבי הארץ. אנחנו לרשותכם לסייע ולחבר בין קהילות. אנחנו כאן כדי להיות עבורכם כלי להשתמש במשאב שלנו כרשת – כתנועה. ביחד נהפוך את הכאב לכוח מצמיח, נהפוך את התסכול לקשר מזין.

אנו תקווה שהמצב בכל הארץ ירגע במהרה אבל עד אז לא נפסיק להתפלל ולפעול למען יְהִי־שָׁלוֹם בְּחֵילֵךְ שַׁלְוָה בְּאַרְמְנוֹתָיִךְ.


חודש טוב
סופי פלמן-רפולוביץ', יו"ר התנועה המסורתית
רקפת גינסברג, מנכ"לית התנועה המסורתית


>> לחצו להרחבה

>> לחצו להרחבה

תפילה לשלום, רבי נחמן

יְהִי רָצוֹן מִלְּפָנֶיךָ, ה' אֱלֹהֵינוּ וֵאלֹהֵי אֲבוֹתֵינוּ וְאִמּוֹתֵינוּ, שֶׁתְּבַטֵּל מִלְחָמוֹת וּשְׁפִיכוּת דָּמִים מִן הָעוֹלָם, וְתַמְשִׁיךְ שָׁלוֹם גָּדוֹל וְנִפְלָא בָּעוֹלָם, וְלֹא יִשָּׂא גּוֹי אֶל גּוֹי חֶרֶב וְלֹ֗א יִלְמְדוּ עוֹד מִלְחָמָה. רָק יַכִּירוּ וְיֵדְעוּ כָּל יוֹשְׁבֵי תֵבֵל אֶת הָאֱמֶת לַאֲמִתָּהּ: שֶׁלֹּא בָאנוּ לְזֶה הָעוֹלָם בִּשְׁבִיל רִיב וּמַחֲלֹקֶת, וְלֹא בִּשְׁבִיל שִׂנְאָה וְקִנְאָה וְקִנְטוּר וּשְׁפִיכוּת דָּמִים; רָק בָּאנוּ לָעוֹלָם כְּדֵי לְהַכִּיר אוֹתְךָ, תִתְבֵָּרךְ לָנֶצַח. וּבְכֵן, רָחֵם עָלֵינוּ וְקַיֵּם בָּנוּ מִקְרָא שֶׁכָּתוּב: "וְנָתַתִּי שָׁלוֹם בָּאֶָרֶץ, וּשְׁכַבְתֶּם וְאֵין מַחֲרִיד, וְהִשְׁבַּתִּי חַיָּה רָעָה מִן הָאֶָרֶץ, וְחֶרֶב לֹא תַעֲבֹר בְּאְַרצְכֶם" וְיִגַּל כַּמַּיִם מִשְׁפָּט, וּצְדָקָה כְּנַחַל אֵיתָן. כִּי מָלְאָה הָאֶָרֶץ דֵּעָה אֶת ה' כַּמַּיִם לַיָּם מְכַסִּים. וְכֵן יְהִי רָצוֹן, וְנֹאמַר: אָמֵן.

www.masorti.org.il