ירושלים על ראש שמחתינו

כשנשאלת השאלה מה אנו חוגגים ביום ירושלים, אנו מיד חושבים על הסיבות ההיסטוריות, הפוליטיות והדתיות.

פעמים רבות אני מעדיפה לשאול את עצמי מדוע אנו חוגגים רק יום ירושלים רק פעם אחת בשנה, מכיוון שעבורי החיים בירושלים הם חגיגה ייחודית כל יום.

אני חוגגת כל יום עם שכני - הן ילידי הארץ והן ממדינות רבות אחרות; שכנים שמרוכבים מאנשים ונשים בשלל גילאים, קבוצות אתניות, זהויות פוליטיות ורקעים דתיים. אני חוגגת כל רגע עם עמיתי לעבודה, בין אם הם יהודים, מוסלמים או נוצריים. אני חוגגת כל זריחה בפינת הכותל הקטנה שלי - זו שאין בה הפרדות - ברגעים של השקט לפני שהמשפחות החוגגות מגיעות להתפלל יחד.

חודש טוב
הרב סנדרה קוכמן
רבת הכותל המסורתי

שחרית עצמאות ברמת ישי

לכבודה של מדינת ישראל קיימו בקהילה המסורתית "סוכת שלום" ברמת ישי תפילת שחרית חגיגית בשעת זריחה.
מידי שנה חוגגים יחד עצמאות בקהילה הצפונית על ידי קיום תפילת שחרית. השנה התפללו יחד בזריחה הראשונה של שנת השבעים למדינה באנדרטת אלכסנדר זייד "שומר ישראל", סמוך לגן הלאומי בית שערים.

>> לחצו להרחבה

אדרבא וקהילות הנגב בתכנית ואהבת לרעך כמוך

תכנית "ואהבת לרעך כמוך" של מרכז אדרבא בשיתוף עיריית באר-שבע והקהילות המקומיות "אשל אברהם" בבאר שבע ו"מגן אברהם" בעומר, הועברה לכל תלמידות ותלמידי כיתות ז' בחטיבות הביניים של החינוך המיוחד בבאר-שבע.>> לחצו להרחבה

לֹא אֲרַחֵף בֶּחָלָל
מְשֻׁלַּחַת רֶסֶן
פֶּן יִבְלַע עָנָן
אֶת הַפַּס הַדַּקִּיק שֶׁבְּלִבִּי
שֶׁמַּפְרִיד בֵּין טוֹב לְרָע
אֵין לִי קִיּוּם
בְּלִי הַבְּרָקִים וְהַקּוֹלוֹת
שֶׁשָּׁמַעְתִּי בְּסִינַי.

זלדה

תפילה רב דתית בהובלת קהילת ציון

לפני חמש שנים יזמה קהילת ציון בהובלת רבת הקהילה, הרבה תמר אלעד אפלבום, את את התפילה הרב דתית הראשונה לכבוד יום ירושלים "מאמינים". האירוע המקסים, המתקיים במתחם התחנה הראשונה בירושלים מקבץ אליו אנשים מכל המגוון העירוני של ירושלים.

>> לחצו להרחבה

קהילה מסורתית חדשה בעין כרם

בין רחובותיה הקסומים של שכונת עין כרם הירושלמים מתבשל משהו חדש. נאוה והרב ירח ב. מאירסדורף המתגוררים בשכונה חשו בחסרונה של תפילה שוויונית הלכתית בה יוכלו להתפלל בשבת. והחליטו להרים את הכפפה ולהוציא לדרך את המניין החדש.


>> לחצו להרחבה

חדש! סידור מונגש!

סידור 'בְּכָל דְּרָכֶיךָ' הוא סידור תפילה שוויוני הכולל הנגשה קוגניטיבית וסמלי תקשורת. זהו סידור ראשון מסוגו בעולם. בסידור נמצא את הטקסט המוכר של התפילה לצד סמלי תקשורת (בעבור הזקוקים להם), פסקאות של פישוט לשוני וסמלי הנגשה הממחישים בדרך נוספת את מהות הטקסט באותו עמוד. הסידור יוצא במהדורה חגיגית והוא כולל שני שערים: "שער הבית", ו"שער שחרית".

>> לחצו להרחבה

רואים את הקולות

שבועות הוא חגן של הקהילות שלנו. קהילותינו מתמלאות באיש ואישה לבושים לבן, וברק בעינינו לקראת הלימוד.
די להתבונן במבט מהיר על רשימת תיקוני השבועות המצויינים ממש של קהילותינו להבין שהלימוד הוא במרכז ליבה של תנועתנו. התיקונים שיהיו פתוחים לציבור מתעסקים בנושאים של קודש ושל חול, של קונפליקט ושל הסכמה. השיעורים מועברים על ידי רבות ורבני הקהילות, על ידי חברות וחברים בקהילה ועל נשות ואנשי רוח נוספים, המתקבלים באהבה למשכננו.

זכינו לחיות בתקופת של מהפכה, כזו ששמה את הלימוד במקום מרכזי. זכינו שקהילותינו שותפות ומובילות כבר שנים רבות את המסר החשוב הזה.

כמה עוצמה יש בלילה הזה. לילה של לימוד תורה. לשמה. של מחשבה והתפלפלות ודעות מגוונות. שבועות הוא חגינו. הבה נסתכל על קהילותינו במלוא יופיין ביום זה, ונמלא ליבינו בגאווה הראויה על מי ומה שאנחנו.

חג שמח!

סופי פלמן-רפלוביץ', יו"ר התנועה המסורתית
יזהר הס, מנכ"ל התנועה המסורתת

'ירושלים של זהב' במורשת אברהם

בקהילת מורשת אברהם בירושלים אירחו לכבוד ירושלים מופע עם הזמרת המופלאה שולי נתן.

אולם בית הכנסת היה מלא לגמרי בהופעתה, וחברות וחברי קהילה לצד תושבי העיר כולה הגיעו לשמוע את ההופעה, בתוכה גם שירה האל זמני של נעמי שמר 'ירושלים של זהב'.

>> לחצו להרחבה

כשנתן הקדוש ברוך הוא את התורה - ציפור לא צווח, עוף לא פרח, שור לא געה, אופנים לא עפו, שרפים לא אמרו 'קדוש קדוש', הים לא נזדעזע, הבריות לא דיברו, אלא העולם שותק ומחריש.

מדרש שמות רבה, פרשה כ"ט, סימן ט'

שבועות בתנועה המסורתית

>> לחצו להרחבה

התיקון הגדול בצוותא, בהשתתפות הרב ירח ב. מאריסדורף ונציגים שונים מהתנועה המסורתית

>> לחצו להרחבה

ההרשמה למחנה הקיץ של נוע"ם בעיצומה


>> לחצו להרחבה
להורדה באנדרויד >>>
http://bit.ly/2GyfXrV

להורדה באייפון >>> https://apple.co/2nwoxhM

שחרית שבועות בכותל

>> לחצו להרחבה
www.masorti.org.il