דרך האבנים הצהובות


המסורת שלנו מלמדת אותנו לא לסמוך על קוסמות וניסים – או על שירים "ישנים ואהובים". משל מורדני מספר על בחורה שהולכת עם שלושת החברים שלה ועם כלבתה לעיר הנברקת (Emerald City).

מפני שהם זקוקים בדחיפות לעזרת הקוסם (אתם איתי?), הם הולכים ויוצאים בדרכם לארמון. הדרך ארוכה ומפרכת (ויש מכשיפה שרודפת אחריהם) אך הם אינם מתייאשים, הם מבינים שכאשר יזכו ויגיעו אל הקוסם - יזכו לישועה גדולה. לאחר מאמצים והליכה ממושכת, יכולים הם כבר לראות באופק את ארמון הקוסם הגדול והמפואר. שמחה גדולה ממלאת את לבם.

והנה, סוף כל סוף, מגיעים אותם אנשים אל שער הארמון ומבקשים להיכנס לתוכו, אך אבוי, שומר הארמון מונע את כניסתם, עד שיתברר האם יש סיבה מוצדקת שתצדיק את כניסתם אל הפלטרין. השומר מברר את מצבם ולבסוף הקוסם בוחן ומאשר כניסתם.

כך בדיוק נראית שנתו של כל יהודי. בכל השנה, בכדי לקבל את ישועת מלך מלכי המלכים, צריך הוא להתאמץ להתייגע ולהתחנן.

חודש טוב
הרב ארני בן-דור
קהילת "יער רמות", ירושלים

תפילה למורה

לקראת תחילת שנת הלימודים, אנו מזמינים את המורות והמורים לקרוא את תפילת המורה לפני פתיחת שנת הלימודים. אנו מאחלים לכל המורות והמורים שנה של הזדמנויות חינוכיות משמעותיות, של עבודה פוריה ואהבת התלמידים והתלמידות.

>> לחצו להרחבה

על מנהיגות נשים בט"ו באב

לכבוד ט"ו באב ערכו בקהילת חול ימים בחולון קיימו הקרנה חגגית של הסרט "ישמח חתני" עם הרצאה.
לאירוע הגיעו רבים מחברי הקהילה ועוד עשרות מתושבי העיר. לפני הקרנת הסרט נערכה הרצאה ודיון בהובלת רכזת הקהילות של התנועה המסורתית חגית מולגן-המל, בנושא עצמה נשית ונשיות- והתגלמותן הנפלאה בסרט.


>> לחצו להרחבה

בַּגִנָה
רחל

בְּבֹקֶר אֱלוּל הָעוֹלָם וָרֹד וְתָכֹל,
מַרְעִיף תַּנְחוּמִין.
שֶׁמָּא לָקוּם, לְהִתְנַעֵר מֵעֲפַר הָאֶתְמוֹל,
בַּמָחָר לְהַאֲמִין?
שֶׁמָא בְּלֵב עָנָו לְבָרֵךְ אֶת הָעֹל,
לְהַצְדִּיק אֶת הַדִּין?

בֵּין שׁוּרוֹת עֲרוּגוֹת וּתְלָמִים נַעֲרָה תָּבוֹא,
הַבֶּרֶז יִגְעַשׁ.
הִיא מַזָה רְסִיסֵי חַיִים, אַף גִבְעוֹל בִּצְמָאוֹ
לֹא נִשְׁכַּח, לֹא נֻטַּשׁ.
אוּלַי לִסְלֹח לָאֵל אֶת זְדוֹן לְבָבוֹ,
אוּלַי לְהַתְחִיל מֵחָדָשׁ?


נבחרת מסורתית מנצחת!

נבחרת הכדורסל של קהילת רמות ציון עשתה החודש היסטוריה כשהעפילה לגמר ליגת בתי הכנסת של ירושלים. זה 7 שנים שישנה בירושלים ליגת בתי כנסת המאפשרת תחרות בים הקהילות השונות בכדורסל. בשנה שעברה השתתפה הקהילה בפעם הראשונה בליגה, והיתה לקהילה הלא-ארותודוקית הראשונה המצטרפת למשחקי הליגה. והשנה הגיעה הנבחרת עד לגמר.

>> לחצו להרחבה

על הכתפיים שלנו//
פינת יושבי.ות הראש

לתנועה המסורתית כ80 קהילות ומניינים בכל הארץ הקיימות בזכות עבודת ההתנדבות והמחוייבות הגדולה של מתנדבים ומתנדבות. אנו שמחים לתת הצצה לתוך עולמם של יושבי ויושבות הראש של קהילות התנועה. בכל חודש נכיר את המתנדבים המסורים ואת עבודת הקודש שלהם ושלהן.

החודש נכיר את אריק ריסקין, יו"ר קהילת מוריה בחיפה


>> לחצו להרחבה

מנכ"ל חדש למסורתי עולמי

התנועה המסורתית שמחה לברך את המנכ"ל הנכנס של "מסורתי עולמי" ו"מרכז עולמי" הרב מאוריסיו בלטר. הרב באלטר, שימש עד מעברו לתפקיד זה כרב הקהילה המסורתית "אשל אברהם" בבאר שבע ומעתה ינהל את הארגון שהוא רשת קהילות המסורתיות (קונסרבטיביות) בעולם.

>> לחצו להרחבה

פְּתַח לָנוּ שַׁעַר 
בְּעֵת נְעִילַת שַׁעַר 
כִּי פָנָה יוֹם


כמה מרגשים הם ימי חשבון הנפש אליהם אנו נכנסים כעת.

תקופה של סיכום והכנה נפשית. ההכנות לקראת תחילתה של השנה החדשה רבות. ילדינו מתחילים את שנת הלימודים, בתי הכנסת מכינים את המבנים לאורחים הרבים שיגיעו, וחשבון הנפש בשיאו.

יש משהו בנקודה זו של הזמן שמפגיש אותנו עם המטרות שקבענו לעצמינו בראש השנה אשתקד. שמפגיש אותנו עם הנקודות העמוקות והכואבות ביותר בתוככינו. ומהכאב הזה, אין אלא לצמוח, זה הקסם של תקופה זו. אנו מסתכלים לאתגרים בעינים, אוחזים בהם בידיים ומכילים אותם על המורכבות העמוקה שהיא אנחנו. כל אחת ואחד מאיתנו. כיחידים, כקהילה, כתנועה, כמדינה וכעם - הגיע הזמן לחשבון נפש.

שנדע לצמוח מאתגר הכותל. שנשכיל לצלוח את חוק הגיור. שנצליח להגיע עם המחזור החדש שלנו לכל בית. שנשכיל לפתוח את דלתות קהילותינו. שנתרום לשיח בין מסורת לשינוי. שנדע להגדיל תורה ולהאדירה.

חודש אלול משמעותי.

סופי פלמן-רפלוביץ', יו"ר התנועה המסורתית
יזהר הס, מנכ"ל התנועה המסורתית

פותח שער- מחזור ישראלי

לקראת ראש השנה ויום הכיפורים אנו גאים להשיק את "פותח שער- מחזור ישראלי"- בהוצאת כנסת הרבנים של התנועה המסורתית בישראל יחד עם הוצאת 'ידיעות ספרים' (מקבוצת 'ידיעות אחרונות').
המחזור מסורתי בתכניו וחדשני באופיו; הוא שומר על המסורת של התפילה יחד עם שינויים מדודים למתפלל ולמתפללת בני זמננו. מסורת ושינוי.
מכירת המחזורים בחנויות הספרים ובאתר התנועה תחל בימים הקרובים.

>> לחצו להרחבה

פְּתַח לָנוּ שַׁעַר
בְּעֵת נְעִילַת שַׁעַר
כִּי פָנָה יוֹם
הַיּוֹם יִפְנֶה
הַשֶּׁמֶשׁ יָבֹא וְיִפְנֶה
נָבוֹאָה שְׁעָרֶיךָ
אָנָא אֵל נָא
שָׂא נָא
סְלַח נָא
מְחַל נָא
חֲמָל נָא
רַחֵם נָא
כַּפֶּר נָא
כְּבֹשׁ חֵטְא וְעָוֹן.

פתח לנו שער
תפילת נעילה של יום הכיפורים

דיון בבית המשפט העליון על מתווה הכותל

אנו מזמינים את הקהל הרחב לנכוח בדיון החשוב, הפתוח לציבור.
הדיון בעתירה משותפת של התנועה המסורתית, התנועה הרפורמית ונשות הכותל.
יום חמישי | ט' באלול תשע"ז | 31.8.17
בשעה 10:00, בית המשפט העליון, ירושלים

לתנועת הנוער נוע"ם

>> לחצו להרחבה

www.masorti.org.il