טקס חתימת מגילת הילדם- בית אל (מקסיקו סיטי)

מהודו ועד כוש – מאשקלון ועד מקסיקו סיטי


"מגילת הילדים" הינה תכנית פרי יוזמתו של הרב גוסטבו סורסקי וקהילת "נצח ישראל" באשקלון המתקיימת זאת השנה הרביעית ברציפות.  השנה היו שותפים לפרוייקט קהילת "בית אל" במקסיקו סיטי ובית ספר "נוף ים ב'" באשקלון. המגילה נתרמה השנה לעילוי נשמתה של הילדה תמרה לאה סנדלר ז"ל.

פרוייקט זה משלב בתוכו מספר אלמנטים. מחד, האלמנט החינוכי שהוא חשיפת הילדים לסיפורה של אסתר המלכה דרך חווית לימוד ואומנות. האלמנט השני, לא פחות חשוב מבחינה חינוכית, הוא יצירת והידוק הקשרים בין ישראל לתפוצות.

בשלב הראשון הילדים למדו בשני המוקדים במקביל את סיפור מגילת אסתר והתבקשו לצייר את המוטיבים המרכזיים בסיפור. בשלב שני אותם הציורים הודפסו על הקלף על ידי האומנית סיגלית אורגד, חברת קהילת נצח ישראל, אשר תרמה את כישרונותיה למען עיצוב המגילה.

השלב האחרון היה כתיבת המגילה על הקלף המודפס עם ציורי הילדים על ידי הסופר הרב גוסטבו סורסקי, רבה של קהילת "נצח ישראל". גם הרב והאומנית ביקרו בבית הספר ושיתפו את הילדים בתהליך ובחוויית הכתיבה.


"מגילת הילדים" נחתמה בטקס חגיגי ביום ב' באדר תש"ע (15.2.10).

הרב ליונל לוי, רבה של קהילת "בית אל" במקסיקו סיטי התכבד בכתיבת האות האחרונה. נרגש אמר: "קהילת בית אל במקסיקו סיטי רצתה בקיומו של הפרוייקט הזה במטרה לזכור את תמרה ז"ל דרך השמחה, הצבע והציורים ובמטרה לאחד את העם בישראל עם התפוצות".

מלי אמבר, מנהלת בי"ס נוף ים ב' הוסיפה: "אני גאה בתלמידים שלי. הם הראו במעשיהם שנתינה אמיתית אפשר לעשות רק מתוך רצון".

מר שלמה כהן, סגן ראש העיר, כיבד בנוכחותו את הטקס ואמר: "מבחינה היסטורית, נקודת התורפה של העם היהודי היא היותו מפוזר, וכאן אנחנו רואים פרוייקט יפה מאוד שבא לבטא את הקשר החזק שיש בין יהודים ברחבי העולם".

"מגילת הילדים" תיקרא בציבור בקהילת "בית אל" במקסיקו סיטי בחג הפורים הבא עלינו לטובה.


DSCF4145 rszd_200x150_DSCF4153 rszd_200x150_DSCF4154
התנועה המסורתית (קונסרבטיבית) היא זרם ביהדות המשלב נאמנות למסורת היהודית ולהלכה לצד פתיחות לעולם המודרני ולתרבות דמוקרטית-הומניסטית. היהדות המסורתית רואה בהלכה מכלול דינאמי ומתפתח של ערכים המתאים עצמו לתנאי המקום ולנסיבות המשתנות מדור לדור.
צרו קשר עם הקהילה
דג כדגכ
רח' הראל 8, ת.ד.5041, אפרידר, אשקלון 78150 | טל: 08-6711370/1 | פקס: 08-63737656 | kehillat@zahav.net.il