חנך לנער על פי דרכו

סייעו לבני ובנות מצווה עם מוגבלות לשאת ולרקוד עם ספר התורה בטקס עלייה לתורה!

תכנית "בר-בת מצווה לילד המיוחד" פועלת מזה 20 שנה והיא כוללת לימודי העשרה יהודית, הכנה לקראת וטקס בר-בת מצווה וכמובן הטקס המרגש עצמו, המתקיים באחת מקהילות התנועה מסורתית. לדאבוננו, מעטים מאד ממשתתפי התכנית והעולים והעולות לתורה יכולים לשאת ספר תורה, שלרוב הוא גדול מימדים וכבד משקל. בטקסי בר-בת מצווה אחרים בני ובנות המצווה נושאים את הספר ומובילים ריקוד בהיכל בית הכנסת כדרך קבע, וזה אחד משיאי החגיגה בטקס העלייה לתורה. אנו, במרכז אדרבא, שואפים להשתתפות מלאה ושווה של אנשים עם מוגבלות בחוויה היהודית. מיזם זה נועד להגביר את השתתפותם של בני ובנות מצווה עם צרכים מיוחדים בחווית הטקס, במעמד המיוחד של הריקוד המסורתי עם ספר התורה.
אנו מבקשים לכתוב ספר תורה של 30 ס"מ רוחב קלף. ספר זה ישמש את רוב טקסי בר-בת מצווה בתכנית במהלך השנה. ניתן יהיה לנייד אותו מטקס לטקס, באמצעות מתקן נשיאה מיוחד שייבנה לצורך כך.לאורך שנת כתיבת הספר, אנו מקיימים תכנית חינוכית עם רוב בתי הספר של התכנית, ובמסגרתה הסופר יגיע ויקיים, בשיתוף צוות התכנית, פעילות חינוכית עם תלמידי התכנית בבתי ספר בכל הארץ. בסופו של תהליך הכתיבה נקיים טקס הכנסת ספר תורה חגיגי באחת מקהילות התנועה בהשתתפות תלמידים, בני משפחה, חברי קהילה, תורמים ואורחים נוספים.על מרכז אדרבא ותכנית בר/בת מצווה לילד המיוחד

מרכז שירלי לואי לילדים וצעירים עם מוגבלות בתנועה המסורתית

תחת מרכז אדרבא פועלות כל תכניות התנועה המסורתית בתחום המוגבלות. המרכז נוסד בשנת תשע"ד והוא מהווה האגף המקצועי לכל תכניות התנועה בתחום זה, מאפשר ממשק רב יותר בין התכניות ומפתח תכניות חדשות בתחום זה.

אנו, בתנועה המסורתית, גאים ללמד ולהדריך בני ובנות מצווה עם מוגבלות לקראת טקס בר-בת מצווה, ומשוכנעים כי הפסוק בספר בראשית "וַיִּבְרָא אֱלֹהִים אֶת הָאָדָם בְּצַלְמוֹ בְּצֶלֶם אֱלֹהִים" כולל באופן טבעי גם בנים ובנות עם מוגבלות.

אנחנו עושים כברת דרך נוספת בהכללת ילדים עם מוגבלות בכלל ישראל : כלל העולים והעולות לתורה, כולם, עם וללא מוגבלות כאחד, יקראו מהספר וירקדו איתו.
ספר זה, אשר נכתב לכבודם של בני ובנות המצווה עם מוגבלות, מסמל ומממש את רעיון השילוב האוניברסלי הלכה למעשה

לא ניתן לתרום יותר

גם אני רוצה לתרום!