פותח שער - מחזור ישראלי
אתם מוזמנים לרכוש עוד היום

מחזור מסורתי בתכניו וחדשני באופיו. שומר על מסורת התפילה המוכרת יחד עם שינויים ספורים, מדודים, למתפלל ולמתפללת בני זמננו. מחזור שמסביר – מתאים למי ששולטים בתפילה, אך גם לאלה שאינם בקיאים במנהגי בית הכנסת.

מה נשתנה במחזור הזה

הסברים, הרחבות ומבואות
בפותח שער- מחזור ישראלי תוכלו למצוא הרחבות והסברים לצד התפילות והפיוטים. תוכלו לקרוא על מחברי הפיוטים והתקופה שבה הם נכתבו, וללמוד עוד על תוכן הפיוטים והתפילות כדי לאפשר העמקה והבנה של התפילה. לתפילות שונות במחזור יש מבואות המרחיבים על מקומה ומשמעותה של התפילה.
פירושי מילים
כדי לסייע למתפללים להבין את התפילה ולהגביר את הכוונה הוספנו במחזור פותח שער- מחזור ישראלי ביאורים ופירושים למילים ולביטויים שונים בפיוטים ובתפילה.
קטעי שירה והגות
מחזור שמשלב את אוצרות היהדות עם פניני הישראליות. לצד הטקסט המסורתי של התפילה, המחזור מוסיף גם השראה משירה והגות ישראלית פרי עטם של אנשי ונשות רוח ישראלים מתקופות שונות, כמו חנה סנש, אלי נצר, ישעיהו לייבוביץ, א"ד גורדון ונעמי שמר. אדמיאל קוסמן ויוכי ברנדס, נעמה שקד וגיל נתיב, תפילות קומראן ואביגדור שנאן, רות נצר, רבקה מרים, ועוד. מלבד השירה הישראלית מן הדורות האחרונים, פתחנו גם צוהר לתפילתם של בני ארץ-ישראל בימים קדומים, לפני אלפיים או אלף שנים. מזמורים, תפילות ונוסחים שנהגו בתפילתם של בני עמנו בדורות קדומים ושנעלמו מעינינו שנים רבות – הוכנסו למחזור זעיר שם, זעיר שם.
עיצוב
הטקסטים בפותח שער- מחזור ישראלי מעוצבים בצורה נעימה, בהירה וקריאה. הפיוטים עוצבו בשורות קצרות המקלות על הבנתם. התפילה עצמה מעוצבת באופן הנוח לקריאה. פיוטים שנכתבו ע"פ סדר א"ב או לפי שמו של המחבר (אקרוסטיכון) – הודגשו בצבע בולט במחזור. ההסברים מובדלים מן התפילה בגופן (פונט) שונה, כדי למנוע בלבול.
שילוב מסורות של עדות ישראל
פותח שער- מחזור ישראלי נותן מקום למגוון נוסחי עדות ומנהגי תפילה, ומשלב מזרח ומערב. מתפללים האמונים על מסורת בית אבא ואמא מעדות ישראל השונות יוכלו למצוא במחזור את "הנוסח שלהם", מתוך שאיפה, שלעולם אינה מושלמת, להיות מחזור אחד לכולם.
מחזור ישראלי ציוני
"ותוליכנו קוממיות בארצנו", המחזור הישראלי אינו מתעלם מהעובדה שאנחנו חיים כאן, בארץ ישראל, במדינת ישראל הריבונית. אנחנו לא בדרך. אנחנו כאן. המחזור מגלם בתוכו גישה ציונית המוקירה את הקמת המדינה וקיומה, את הנאבקים להקמתה, את מוסדות המדינה והעומדים על הגנתה.
פלורליסטי, הלכתי ושוויוני
פותח שער- מחזור ישראלי הוא מחזור הלכתי-שוויוני המכבד את כל הבאים בשערי בית הכנסת: אישה ואיש כאחת. מחזור שנותן מקום גם לשרה, רבקה רחל ולאה, אמהות האומה; ולא רק לאברהם, יצחק ויעקב אבות האומה. המחזור מתמודד באומץ עם תחושת אי-הנחתהעולה לעיתים מהֲדָרַת הנשים בחלקים מסוימים בתפילה, ומציע חלופה (בד"כ לצד הנוסח המסורתי).

טופס רכישה

במארז, מחזור לראש השנה וליום כיפור

לקניה של כמות גדולה מ-10 מחזורים (בהנחה), צרו קשר עם משרדי התנועה המסורתית 02-5658001

משלוח בדואר *
איסוף עצמי
* משלוח בדואר יקח עד 5 ימי עסקים.

המוצר אזל מהמלאי,
מלאו את פרטיכם ונחזור אליכם כשיתחדש המלאי

סגור