ניוזלטר
צרו קשר

רבני קהילה חדשים

שתיים מקהילות התנועה בצפון התחדשו בתקופה האחרונה ברבנים שהחלו להנהיג את הקהילות.

 

בקהילת מוריה בחיפה יתחיל בימים הקרובים מתחיל את תפקידו כרב הקהילה דוד אריאס וייל. דוד, שיוסמך לרבנות אחרי לימודיו בבית המדרש לרבנים ע"ש שכטר בחודש דצמבר הקרוב, ישמש כרבה החמישי של הקהילה המסורתית הותיקה.

דוד עלה לישראל לפני כחמש שנים מצ'ילה, שם היה פעיל כל חייו בקהילה הקונסרבטיבית המקומית בתפקידי מפתח והובלה. עוד קודם לעלייתו הכיר בישראל את מי שלעתיד היא אישתו- דיאנה, כששניהם התנדבו בקיבוץ קטורה, היא במסגרת גרעין הנחל של נוע"ם והוא  במסלול 'שנת' של נוע"ם אמריקה הלטינית. לאחר העליה במקביל לעבודתו במרו"ם עולמי הוא החל את לימודיו בבית המדרש לרבנים ע"ש שכטר בתוכנית המשלבת לימודי תואר שני ולימודי מדרש. את התמחותו הרבנית הוא עשה בשתי קהילות של התנועה המסורתית – קהילת נצח ישראל באשקלון וקהילת סוכת שלום ברמת ישי.

 

בחודשים האחרונים החל לשמש כרב הקהילה ביישוב שורשים הרב רענן מלק. הרב רענן הוסמך לרבנות בבית המדרש לרבנים ע"ש שכטר בחודש דצמבר האחרון. הוא יליד קנדה, ועלה לישראל לפני קרוב לעשרים שנה. הוא משמש כמורה ללימודי יהדות כבר מעל לעשור, ובימים אלו, לאחר סיום לימודי הרבנות הוא עובד על הדוקטורט שלו ביישוב סכסוכים. לרב רענן רקע נרחב בעבודה בינדתית ועם הסמכתו ותחילת עבודתו מקיים פעילויות ברוח זה גם כמנהיגה הרוחני של הקהילה הצפונית.

 

 

צור קשר מהיר
אשמח לקבל ניוזלטר
דג כדגכ