ניוזלטר
צרו קשר

מכללת ראש חודש

מכללת ראש חודש

 

תכנים מעשיים למתנדבות ומתנדבי וצוות הקהילות.

בהתחברות מהמחשב הביתי דרך מערכת זום.

 

מכללת ראש חודש באה לתת מענה מקצועי וכלים מעשיים למתנדבי ומתנדבות התנועה המסורתית בשטח. בכל סמינר נעביר דרך המחשב סדנא שיוכלו להתחבר אליה נציגי הקהילות.

שמות המרצים יפורסמו בהמשך ופרטי החיבור לסדנאות ישלחו לקראת כל שיעור.

ניתן להרשם לשיעור אחד או יותר, עד למועד השיעור.

 

תמוז // ראשון 7.7.19 // בשעה 20:00

פייסבוק ככלי שיווק קהילתי

*שימו לב לעדכון בתאריך ובשעת המפגש*

בסדנא נדבר על השימוש בפייסבוק בקידום הפעילות הקהילתית שלנו. נלמד על קידום בתשלום של אירועים ופוסטים שונים, ונשמע מקהילות שעמוד הפייסבוק שלהם עושה מקדם את הקהילה.

 

סדנאות שהתקיימו

טבת // שני 10.12.18 // בשעה 20:00

עיצוב גרפי למתחילים

בחיי הקהילה אנו מתבקשים פהעמים רבות ליצור חומרים אותם נוכל להפיץ לקהילה והחוצה. בסדנא זו נלמד על כלי עיצוב חינמיים ונוחים לשימוש עבור צרכינו, נדבר על מושגי ייסוד בעיצוב בסיסי ונסייע בצעדים הראשונים בעיצוב פלאיירים.

 

שבט // ראשון 6.1.19 // בשעה 20:00

על בניית סדר ט"ו בשבט קהילתי

סדר ט"ו בשבט הוא הזדמנות נפלאה לשלב בין טקסטים ממסורתיים יותר לטקסטים חדישים, והזדמנות מצויינת לחבר מסורת ושינוי- מתוך הבנה שעולמינו משתנה בכל יום ועלינו לעשות את המירב כדי שלמור עליו. בסדנא זו נלמד מקורות שונים שנוכל לשלב בטקס ט"ו בשבת הקהילתי שלנוונשמע איך נוכל לשלב אידאולוגיות חשובות לאירוע. נשמע מקהילות התנועה שערכו בשנים האחרונות אירועים שהיו הצלחה ונדבר על פרסום האירועים.

לחצו על הלינק הבא על מנת להכנס לשיעור: https://zoom.us/j/951802395

 

אדר א // שני 4.2.19 // בשעה 20:00

משלוחי מנות ככלי קהילתי

"מִשְׁלֹחַ מָנוֹת אִישׁ לְרֵעֵהוּ", מצוות משלוחי המנות בפורים היא הזדמנות קהילתית חשובה שיכולה לסייע לנו לחזק קשרי ידידות בין חברי הקהילה ויכולה גם להיות הזדמנות לגיוס משאבים או תרומת לחברה. בסדנה זו נלמד על מצוות משלוחי המננות ונכיר אופציות שונות לקיים המצווה בין חברי וחברות הקהילה.


 

אדר ב // ראשון 10.3.19 // בשעה 20:00

גיוס כספים לקהילה

סדנא שתתן קהילים לנציגי הקהילה לקיים גיוס כספים ופנייה לקרנות ומענקים רלוונטיים, שיוכלו לסייע לקהילה להשגת משאבים קהילתיים.

 

ניסן // שני 8.4.19 // בשעה 20:00

טקסי מעבר בין יום הזיכרון ליום העצמאות

בהתקרב הימים הלאומיים נעמוד על הרגע המיוחד שבין יום הזכרון ליום העצמאות, ונרכיב יחד סדר קהילתי שייצור מעבר בין שני הימים המיוחדים

 

אייר // שני 6.5.19 // בשעה 20:30

 

תיקון ליל שבועות שימשוך אלינו תושבי השכונה

לקראת בניית התוכניות לתיקון ליל השבועות הקהילתי , נלמד על היסודות החשובים בבניית לילה שזה.  כאלה שיתנו מענה למגוון אוכלוסיות, ויצרו אירוע שיסייע להביא לקהילה אנשים חדשים או כאלה שמבקרים בקהילה באופן פחות תדיר. נשמע מקהילות התנועה שערכו בשנים האחרונות אירועים שהיו הצלחה ונדבר על פרסום האירועים.

 

סיון // שלישי 11.6.19 // בשעה 20:00

גיבוש חזון קהילתי

על מנת למצוח ולהרחיב את הפעילות הקהילתית, חשוב לפעול לאורו של חזון קהילתי מגובש, כזה שיאפשר לבחון מולו החלטות קהילתיות וקידום הקהילה.

בסדנא מלמד כיצד לבנות חזון ולערב בתהליך הכתיבה מעגלים שונים מחיי הקהילה.

 

מלאו את הטופס ולחצו SUBMIT. ניתן גם ללחוץ כאן לטופס.

 

צור קשר מהיר
אשמח לקבל ניוזלטר
דג כדגכ