ניוזלטר
צרו קשר

מתחילים שנת למידה במניין השוויוני קריית יובל

המניין השוויוני בקריית היובל בירושלים החלה שנת פעילות עם סדרות שיעורים מרתקות, שמתקיימות פעם בשבוע בקהילה. ראשית התקיימה סדרת השיעורים 'תפילה - לא מה שחשבת', שמטרה ליצור חיבורים של הפרט לתפילה מכיוונים שונים. השיעור הראשון בסדרה התמקד במדיטציה כהכנה לתפילה, והועבר על ידי אורנה ניר-רכזת הקהיל והמלווה תהליכי ריפוי והגשמת מטרות. בשיעור למדו איך להשקיט ולכוון את התודעה בשביל להיות מוכנים לתפילה ולכל יום חדש.

השיעור השני בסדרה 'שירת התהלים' הועבר על ידי מרים אוהבת-אל, יוצרת, זמרת ואשת רוח פתח צוהר למזמורי תהילים ולחיבור אליהם ולניגוניהם השיעור האחרון בסדרה התקיים בעיצומם של חגי תשרי והיה 'המדריך להשתלבות בחגי תשרי' - מפגששערך היכרות עם חלקי התפילה של ראש השנה ויום כיפור ולימוד להתמצא במחזור והונחה על ידי עו"ד זיוה אופק.

סדרת השיעורים 'תפילה - לא מה שחשבת' נחתמה בתפילת סליחות משותפת שנערכה ב'פאב המפלצת' השכונתי.

בימים אלו נפתחת סדרת השיעורים השניה של הקהילה לשנה זו- 'למי יש בעלות על היהדות' סדרת הרצאות מרתקת מפי פרופ' מיכאל סטון, פרופ' למדע הדתות, על זרמים מרכזיים ביהדות ואלו ש"פרשו" לאורך ההיסטוריה היהודית.

בנוסף ערכו בקהילה לקראת החגים לימוד הגיעו תלמידות ותלמידי תיכון בויאר הירושלמי להכרות עם בית הכנסת.

בקהילה מחדשים את תכוניות הלימודים העשירות, ויחלו בתקופה הקרובה גם חוג לבנות ובני מצווה וגם קורס לימודי גמרא מנקודת מבט חברתית.

התעדכנו על השיעורים הקרובים בדף הפייסבוק של הקהילה.

 

צור קשר מהיר
אשמח לקבל ניוזלטר
דג כדגכ