ניוזלטר
צרו קשר

מתחדשים במניינים

80 קהילות, מניינים וחבורות של התנועה המסורתית קיימו תפילות ברוח התנועה ביום הכיפורים האחרון. 

בניהן גם שבע מניינים חדשים שערכו תפילות מסורתית, שוויוניות והלכתיות ביום הכיפורים האחרון.

המניין המסורתי בנס ציונה אמנם קיים בעבר תפילות ביום הכיפורים, אך בשכונה אחרת בעיר. למרות הצלחתן של התפילות שהתקיימו במקום לפני שנתיים ושלושה, הרגישו המארגנות כי השכונה בה מתקיימות התפילות אינו המקום הנכון ביותר, ולאחר הפסקה של שנה חזרו השנה לקיים את התפילה בשכונת ארגמן. את התפילות הוביל הרב אהוד בנדל, ובתפילות כל נדרי ונעילה היה האולם מלא עד אפס מקום בתושבי השכונה והשכונות.

תושבי המושבה בנימינה פנו לתנועה המסורתית מספר חודשים לפני חגי תשרי וביקשו לערוך תפילת יום כיפור שוויונית כפי שהם מכירים מקהילת 'ואהבת' הנמצאת בישוב הסמוך זכרון יעקב. בעוד התארגנו בתנועה לקיים את התפילה בבנימינה, בשיתוף עם המועצה המקומית, הוחלט לקיים תפילות יום כיפורים ברוח התנועה המסורתית גם בישוב גבעת עדה שהוא חלק מאותה מועצה איזורית. בעקבות פרסום התפילות שנערכו לראשונה באיזור, פנו לתנועה המסורתית גם מקיבוץ משמרות, ששוכן דרומית למועצה האיזורית בנימינה-גבעת עדה, וגם שם התקיימו תפילות יום כיפור מסורתיות.

ביושב צורית הצפוני החל תהליך לפני מספר חודשים עם התנועה המסורתית על תחילת פעילות מסורתית ביישוב. תפילות יופ הכיפורים שהתקיימו ביישוב היו ירית הפתיחה לתחילת דרכה של קהילה חדשה שתחל בפעילות שותפת בשנה הקרובה.

קהילת אלומות אור ברחובות, והמניין השוויוני עין כרם הן שתי הקהילות החדשות ביותר של התנועה שהחלו את פעילות הקבע שלהן במהלך שנת תשע"ח. ופעילותיהן הגיעו לשיא ראשון בתפילות החגים בתשרי.

 

אם אתם מעוניינים לשמוע על הפעילות באחד מהיישובים האלו או להקים קהילה באיזור מגריכם, פנו אלינו!

 

 

צור קשר מהיר
אשמח לקבל ניוזלטר
דג כדגכ