ניוזלטר
צרו קשר

הכנסת ספר תורה בקהילת מגן אברהם עומר

רגע היסטורי מרגש בקהילת "מגן אברהם" בעומר. ביום שישי פרשת 'ויקהל פקודי', רגע לפני קבלת השבת בקהילה הדרומית, ערכו בקהילה טקס הכנסת ספר תורה. ספר התורה ייחודי הוא מספרי התורה הספרדים היחידים בעולם שנכתבו ע"י סופרת סת"ם.


יום קודם לאירוע צוין יום האישה הבינלאומי, ובמרכזו של האירוע הייחודי עמדו נשים מעוררות השראה. ארבע נשות משפחת חכמון- רותי, רינת, חגית ואמירה, שבחרו לתרום את ספר התורה לקהילה. הספר נתרם לזכר אביהן פדהצור חכמון, ולרפואת אימן רחל, שזכתה למלא את האותיות האחרונות בספר.
הכנסתו של ספר התורה לקהילת מגן אברהם לא הייתה מקרית. לנשות המשפחה היה חשוב שספר התורה יוכנס לבית כנסת מסורתי, בו נשים משתתפות באופן שווה ומלא בחיי המצוות והדת. קהילה בה תוכלנה בנות המשפחה להיספר למניין, לומר קדיש על אביהן ז"ל, לעלות לתורה ולהיות בקרבה לספר ככל שתחפוצנה.

סיבה נוספת לבחירה בקהילה הייתה אופי הקהילה, אליו התודעו בתקופה בה הוביל את הקהילה הרב יונתן סיידוף, שאף ליווה את תחילת התהליך וחיבר בין משפחת חכמון לסופרת הסת"ם.

 

את ספר התורה כתבה הרבה חנה קלבנסקי שגם ליוותה את המשפחה ברמה הרוחנית במהלך תהליך הכתיבה.

באירוע הכנסת ספר התורה אמרה אמירה חכמון: "ההחלטה לבחור בסופרת סתם, מחד לא הייתה קלה ומנגד מאוד טבעית - היה לי חשוב מאוד שאמא תזכה לכתוב בספר, ואכן השתתפה בכתיבת תחילתו וסופו- הדבר יכול היה להתקיים רק עם סופרת סת"ם. אני רואה בזאת גרסה עדכנית לסיפור "בנות צלופחד" (פרשת השבוע שנקראת באזכרה של אבא שנפטר בט"ו בתמוז), שהלכו למשה וביקשו נחלה בארץ ישראל בתקופה שרק גברים קבלו נחלות. בנות צלופחד ביקשו וקיבלו והיו פורצות הדרך, הראשונות.
אני תקווה שבעתיד זה יהיה שגרתי ומקובל כי נשים כותבות ספרי תורה ונשים קוראות בהן כמו התקדים שקבעו בנות צלופחד".

 

רבת הקהילה, הרבה דקלה דרוקמן מספרת: "בקהילה שלנו אנו משתדלים לתת מקום למסורות שונות, ולכן שמחים שיש לנו ספרי תורה ספרדים לצד ספרי תורה אשכנזים. שילדים וילדות שעולים כאן לתורה רואים שיש גם וגם ולומדים על המסורות השונות.
היה לי הכבוד להיות חלק מהתהליך, ולהוביל את הטקס. יצאתי בהתרגשות גדולה ובתחושה שהאירוע המיוחד יוצר תיקון עולם של ממש.
שנזכה להגדיל תורה ולהאדירה...!"

 

לאלבום התמונות המלא לחצו כאן (צילום:שרון דגן- חכמון)

צור קשר מהיר
אשמח לקבל ניוזלטר
דג כדגכ