ניוזלטר
צרו קשר

תפילות יום הכיפורים בקהילות התנועה

מעל 80 קהילות, מניינים וחבורות של התנועה המסורתית קיימו תפילות ברוח התנועה ביום הכיפורים האחרון. היכלי התפילה בכל הארץ התמלאו מקצה לקצה בחברי קהילות ותיקים לצד חדשים, באנשים מכל הגילאים שבחרו להתחבר למועד המיוחד ברוח שווינית ומשפחתית.

 חלק מקהילות התנועה היו אירחו כמות גדולה כל כך של מתפללות ומתפללים עד שקיימו חלק את התפילות בחוץ, על מנת לאפשר לכולם לחוות את התפילה. בקהילת "תפארת שלום" בתל אביב מפאת עומס, יצאו אל מחוץ למבנה הקהילה עם כ400 משתתפים לקיים את תקיעת השופר וההבדלה. בעקבות היציאה הצטרפו עוד מתושבי השכונה, ומעמד התקיעה בשופר היה מהמרגשים שידעה הקהילה.

בשנים האחרונות נהיתה מסורת של ממש לערוך תפילת מנחה ונעילה ה'עזרת ישראל'- הכותל השוויוני. עשרות אנשים הגיעו מרחבי ירושלים לקיים את התפילות המרגשות שסיכמו את החג.

 

בנוסף לקהילות התנועה הפעולות בשגרה, מקיימות ביום הכיפורים תפילות גם מספר מנייני חגים. בניהם גם מניינים חדשים.

בשכונת נווה יהודה ברחובות נערכה לראשונה תפילת יום כיפורים בהובלת שליח הציבור דורון רובין. לתושבי השכונה היה חשוב לקיים בחג תפילות שוויוניות והלכתיות, ופנייתם לתנועה המסורתית התקבלה באהבה גדולה. קהילת 'עדת שלום עמנואל ברחובות' סייעה גם היא לתפילות שנערכו בשכונה הצפונית. ועשרות מתשובי השכונה הגיעו להשתתף בתפילות כל נדרי, שחרית ונעילה.

גם במושב אלמוג הסמוך לים המלח, נערכו זו השנה הראשונה תפילות.

 

 

צור קשר מהיר
אשמח לקבל ניוזלטר
דג כדגכ