ניוזלטר
צרו קשר

מנכ"ל חדש למסורתי ומרכז עולמי- הרב מאוריסיו בלטר

כמו גם עם הרבנות

 התנועה המסורתית שמחה לברך את המנכ"ל הנכנס של "מסורתי עולמי" ו"מרכז עולמי" הרב מאוריסיו בלטר. הרב  באלטר, שימש עד מעברו לתפקיד זה כרב הקהילה המסורתית "אשל אברהם" בבאר שבע ומעתה ינהל את הארגון שהוא רשת הקהילות המסורתיות (קונסרבטיביות) באירופה, אמריקה הלטינית, אפריקה, אסיה ואוסטרליה.

 

"אני מתחיל את תפקידי החדש עם רצון עז להתמקד במשימה שלנו להוביל ולהקים תנועה חזקה בעולם." מספר הרב בלטר עם כניסתו לתפקיד.

"העולם היהודי משתנה במהירות, והתנועה הקונסרבטיבית עוברת משבר זהות. בהקשר זה, למסורתי עולמי תפקיד מרכזי בפיתוח הכלים להושיט יד ליהודים של ימינו בשפה חדשה ושונה, שתעודד אותם להכיר, להבין ולהזדהות עם הגישה הייחודית שלנו ליהדות.
אני מאמין בשיתוף פעולה עם המוסדות שלנו וביצירת שותפויות שיאפשרו לנו להמשיך ולפתח את התנועה עם תשוקה ועומק גדולים יותר. הסינרגיה שתיווצר ושותפויות אלה יביאו לרוח של שינוי במסגרת הפרויקטים המסורתיים. אנחנו צריכים ליצור תוכניות משותפות עם בתי ספר רבניים,כמו גם עם הרבנות , ולהשתמש במשאבים המקומיים שיש לנו בקצות האצבעות שלנו. התחרות והמחלוקת בין הארגונים היא סימפטום למשבר שעובר על תנועתנו."

קהילת אשל אברהם בה שימש הרב בלטר רב בשנים האחרונות נפרדה מהרב בלב כבד ובהערכה רבה.

"היית לנו לרב שבע שנים. היו אלה שבע שנים טובות, של התפתחות, העצמה, לימוד וצמיחה. שבע שנים של עשייה חברתית ושל תיקון עולם. היה לנו הכל מהכל, כאשר מושג החינוך הוא בראש מעייניך. היו לנו הרצאות עם מרצים מהשורה הראשונה מהעולם היהודי במסגרת הפרויקט קש"ב (קולות שונים ביהדות), לימוד ערכים יהודיים בבתי ספר אמירים, מקיף ו'ו תיכון רבין, השתתפות בפורום להתחדשות יהודית בנגב, פרויקט הידברות, במסגרתו ביקרו בקהילה האב פיוטר זלסקו והשייח ג'אמל אלאעוברה. בנוסף, מעמדנו מול עריית באר שבע הלך והתחזק, הפכנו לקהילה חזקה, פעילה ומעורבת חברתית בעיר. השתרשה כבר מסורת ולפיה ראש העיר רוביק דנילוביץ משתתף בקבלת שבת בפרשת "לך לך" בקהילתנו. גם פרויקט הכנת כריכים לילדים נזקקים לתיכון "רבין" נמשך בזכות תורמים ובזכות חברי קהילה שאין כמותם. שינוי פני אולם התפילה וארון הקודש החדש עומדים לנגד עינינו.

אנו נשתדל מאד להמשיך את העשייה הברוכה הזאת. לא יהיה קל, אבל התברכנו בכם, עובדי משרד וחברי קהילה נפלאים, מוכשרים ונדיבים, עם רוח התנדבות איתנה, תמיד מוכנים לתרום, תמיד מוכנים לעזור. בזכותכם הקהילה המשיכה לפעול גם בתקופות קשות, כשלא היה לנו רב. בזכותכם, רבנים שהגיעו לקהילה מצאו כאן ציבור חם ותוסס, מתמצא מצוין במיומנויות בית הכנסת: שליחי ציבור, דרשנים, הוגי דעות, קוראים בתורה, מתנדבים בארגון אירועים שונים בקהילה ומחוצה לה, בימי חול, בשבתות ובחגים."

 

לצפיה באיגרת הפרידה המרגשת של הקהילה לרב בלטר לחצו כאן.

 

צור קשר מהיר
אשמח לקבל ניוזלטר
דג כדגכ