ניוזלטר
צרו קשר

על הכתפיים שלנו- פינת יושבי הראש

לתנועה המסורתית כ80 קהילות ומניינים בכל הארץ הקיימות בזכות עבודת ההתנדבות והמחוייבות הגדולה של מתנדבים ומתנדבות. אנו שמחים לתת הצצה לתוך עולמם של יושבי ויושבות הראש של קהילות התנועה. בכל חודש נכיר את המתנדבים המסורים ואת עבודת הקודש שלהם ושלהן.

שושנה דן, יו"ר "חבורת מצפה רמון":

"חבורת מצפה רמון" הינה קהילה בהתהוות, המתפתחת כל הזמן. התחלנו עם תפילות הימים הנוראים לפני מספר שנים, ואז חל מפנה ראשון לפני כ-3 שנים כשהחלטנו שהגיע הזמן להפגש באופן קבוע, והתחלנו עם קבלת שבת פעמיים בחודש. לאור הניסיון הזה,  העמקנו את הפעילות למשהו אחר, דהיינו, השבתון שלנו – וזה קירב אותנו מאד כחבורת אנשים אשר נפגשת גם לתפילות אך גם בתור חברים של ממש.  השבתון הוא שבת קהילתית, פעם בחודש – קבלת שבת וארוחת ערב משותפת, ושחרית ופרשת השבוע בבוקר.  מסגרת זאת לוקחת בחשבון את התנאים המיוחדים שלנו, לא רק קהילה מאד קטנה ביישוב קטן, אלא העובדה שהתושבים נוטים לנסוע הרבה לבקר אצל קרוביהם במקומות אחרים.  אנו מאד גאים בהצלחות גם בשיתופי פעולה שהצלחנו להנחיל – כאשר ההצלחה נמדדת בעובדה שאחרי השנה הראשונה יש טעם של מסורת מקומית כעובדה קיימת, ואנשים מחוץ לקהילה שואלים אם אנו מתכוונים להמשיך. מדובר (בינתיים) בשני דברים, סדר ט"ו בשבט ושבועות.  מכל אירוע אנו לומדים משהו, ומנסים לעדכן לקראת הפעם הבאה.  אמנם גילינו שפעילויות אלה לא הביאו אנשים חדשים להתפלל, אך התחושה היא שמצליחים להביא קצת יהדות ברוח חיובית שאנשים לא הכירו. לדוגמה: בסדר ט"ו בשבט הראשון, במתנ"ס המקומי, הוצמדו שני אירועים באותו ערב – הסדר וערב שירה בציבור לזכרו של אריק איינשטיין (זה השני לא ביוזמתנו).  הגיעו כ-80 איש בערב הקר ביותר בשנה, מספר מדהים. הרוב הגיעו לשירה בציבור, אך השתתפו באופן פעיל בסדר למרות הפתעתם.  מישהו אמר לי "והשד לא היה נורא כל כך"!

אחד הדברים המיוחדים בקהילה שלנו, מלבד המיקום המהמם ויוצא הדופן, הוא שהצלחנו לחבור יחד אנשים מרקעים שונים לכדי פעילות משותפת.

הגעתי לתפקידי כיו"ר חבורת מצפה רמון לאחר שהיו מספר אנשים ביישוב שרצו את האפשרות להתפלל במנין שוויוני וללמוד ביחד. מאחר והייתי פעילה בקהילה של התנועה בירושלים בעבר, החלטנו יחד כי ההכרות שלי עם התנועה המסורתית ומוסדותיה חשובה לתפקיד יושבת הראש, והתחלתי לכהן בתפקיד מימיה הראשונים של הקהילה..

צור קשר מהיר
אשמח לקבל ניוזלטר
דג כדגכ