ניוזלטר
צרו קשר

הכנסת ספר תורה לקהילת 'ואהבת' בזכרון

בקהילת 'ואהבת' בזכרון יעקב חגגו את שנת ה"בר מצווה" של הקהילה והתחדשו בספר תורה. את ה"מתנה, המיוחד העניקו לקהילה חברי הקהילה ומשפחות של נערות ונערים שעשו בר או בת מצווה בקהילה בשנים האחרונות. ספר התורה שהוכנס קל לנשיאה- ואינו גדול מימדים- על מנת להקל על בני ובנות הנוער הצעירים החוגגים בר ובת מצווה לשאת אותו.

את ספר התורה הכניסו לקהילה סמוך לחג השבועות, חג מתן תורה. חברי הקהילה ערכו תהלוכה חגגית עם ספר התורה והתהלכו ברחובות זכרון וליווי את ספר התורה למשכנו החדש בארון הקודש של הקהילה. תושבי היישוב עצרו את התהלוכה על מנת לנשק את ספר התורה.

לאחר שהגעו לבית הכנסת קראו בתורה- הראשון לקרוא בספר התורה החדש הוא כרמל גלברט, חניך נוע"ם שעלה לתורה בקהילה לפני מספר שנים.

לאחר הקריאה מהתורה בירך את הקהילה ראש המועצה זיו דשא.

 

מני מוזס, שארבעת בניו חגגו את טקסי בר המצווה שלהם בקהילה בירך בשם משפחות בר ובת המצווה של הקהילה:

" כתיבת ספר תורה היא עבודה קשה, מורכבת ומסובכת. נדרש לכך זמן, נסיון והקפדה על הפרטים.
טעות קטנה והלכה העבודה. לא יודע מי מבין היושבים כאן התנסה בכתיבה של – שלוש מאות וארבע אלף ושמונה מאות וחמש אותיות. כן, זה כמות האותיות שיש בספר.
תחשבו על המספר הזה רגע. 304,805 !! מדהים!
אל תדאגו הברכה שלי הולכת להכיל הרבה פחות מילים. ערב חג השבועות, חג מתן תורה, אך טבעי הוא שאנו חוגגים את הכנסת ספר התורהשלכם, שלנו.
ספר התורה שקהילת "ואהבת" מתחדשת בו היום הוא לא ספר רגיל, למעשה מדובר בספר עם ייעוד.
ספר שבא לקרב לבבות, לצמצם את חוסר הידיעה ולהביא בני נוער מהמושבות שלנו בעולה של תורה.
להבין ולהכיר ביופי ובחן שביהדות. לחשוף בפני הנוער את הרלוונטיות שבסיפורים ובמוסר ההשכל שלהם.
ספר זה כבר קיבל את התואר " ספר התורה של בני המצווה". מי ייתן ובכל שבוע יהיה נער או נערה מהמושבות שלנו שיפתח את הספר ויקרא ממנו את הפרשה שלו.
הכנסת ספר תורה היא שמחה גדולה ואבן דרך משמעותית בקהילה יהודית באשר היא. כל שכן בקהילה שחרטה על דגלה את מסר האהבה, הסובלנות ודרכי הנועם.
כאב לארבעה בנים -(כולם חכמים, קצת תמימים אין בהם טיפת רוע ולשאול יודעים גם יודעים) וכבוגר ארבע בר מצוות, שאת כולם הדריכו ולימדו אלישע ואביבה, התרגשתי - כשאלישע פנה אלי והזמין אותי לברך, חשתי חובה וזכות גדולה. ועל כך אני מבקש להודות לאלישע.
כל מי שכאן, כל מי שבא ללוות את "ספר התורה של בני המצווה" זכה! מבקש לאחל ולברך שארון הספרים של הקהילה ימשיך להתחדש בעוד ספרי תורה. שירבו הנערים והנערות שיעמדו נרגשים ויקראו את הפסוקים מהספר, כפי שעשו אבותיהם ואבות אבותיהם לפניהם.
מי ייתן ודרכה של התורה, כפי שהיא מיוצגת בקהילת ו"אהבת" תהיה נחלתם של רבים.
ובהזדמנות זו מבקש לאחל לכולנו חג שבועות שמח.
תודה
מני מוזס

צור קשר מהיר
אשמח לקבל ניוזלטר
דג כדגכ