ניוזלטר
צרו קשר

על הכתפיים שלנו// פינת יושבי.ות הראש

לתנועה המסורתית כ80 קהילות ומניינים בכל הארץ הקיימות בזכות עבודת ההתנדבות והמחוייבות הגדולה של מתנדבים ומתנדבות. אנו שמחים לתת הצצה לתוך עולמם של יושבי ויושבות הראש של קהילות התנועה. בכל חודש נכיר את המתנדבים המסורים ואת עבודת הקודש שלהם ושלהן.

 

מוריץ קליינמן, יו"ר הקהילה המסורתית רעננה עמיתי:

1 בינואר 2012 הינו תאריך משמעותי בהסטוריה של קהילת עמיתי רעננה הותיקה. בתאריך זה התאחדו שתי הקהילות הרענניות דאז, אחת ברובה עולים מארצות דוברות אנגלית והשניה עולים מארצות דוברות ספרדית. התוצאה - קהילה אחת מחוזקת דוברת עברית ובעלת ערכים משותפים של יהדות וציונות.

עם האיחוד נולדה הנהגה חדשה המאמינה בצדקת החלטת האיחוד והמוכנה ליישם את החזון. היותי אחד ממובילי התהליך ומיישמיו, הביא אותי לתפקיד יו"ר הקהילה. 

ההישג המשמעותי ביותר של הקהילה בתקופת כהונתי כיו"ר, הוא קבלת הקצאת קרקע של העירייה לצורך בניית משכן ראוי לקהילה. החלום של ריכוז כל פעילויות הקהילה תחת קורת גג אחת עשוי להתגשם בשנים הקרובות ואנו פועלים במרץ יחד עם שותפינו לדרך בעיריית רעננה, לקדם את הפרוייקט המורכב.

במקביל הצלחנו לבנות יחסים של כבוד הדדי וחברות עם כל הזרמים הדתיים בעיר ובכך קהילת עמיתי רעננה משפיעה על צביון של סובלנות בעיר רעננה.

פעילות הנוער הייחודית במסגרת "רוח עמיתי" היא מקור גאווה וסיפוק לקהילה. המפגשים השבועיים ומחנות הקיץ והחורף הם מקור הנאה גדול לחניכים ולמדריכים. הפורמט של הצמחת מדריכים ומנהיגות עתידית  מתוך המסגרת עצמה באמצעות קורס ההדרכה "דרכינו" הוא המפתח להצלחה, לערך המוסף שהחניכים מפיקים ולרוח ההתנדבות והתרומה למען הקהילה והחברה.

הקהילה פעילה בתפילות, בלימוד, באירועים חברתיים לנוער ולמבוגרים ובציון כל הימים החשובים ליהדות ולציונות.

חשוב לציין שכתוצאה מהשותפות והשיתופיות הקיימים בקהילה ובמיוחד תרומתו של הרב גוסטבו גרינצוויג וחברים פעילים נוספים אנו מגיעים להישגים בקהילה.

אני גאה להיות יו"ר של קהילה כה מגוונת אשר משמשת בית משמעותי לנוער, להורים היותר צעירים ולוותיקי הקהילה.

 

 אהרון קריזר, יו"ר קהילת בית ישראל בנתניה:

שמי אהרון קריזר בן 59 נשוי לאירית + 3 ילדים. עליתי לארץ ב-1973 משוודיה עם עליית הנוער. סיימתי את לימודי התיכוניים בכפר הנוער אלוני יצחק והתגייסתי לצה"ל . אבי התחבר לקהילה הקונסרבטיבית בנתניה בסוף שנות ה-70 . לאחר התארגנות וגיוס כספית רכשו אולם בככר העצמאות בנתניה (היום הוא משמש לפעילות של "שערים נתניה"). בשנת 1992 נפתח בית ישראל במקום הנוכחי ברח' יהודה הנשיא 19 בנתניה.

הייתי חבר ועד שנתיים ולאחר מכן נבחרתי ליו"ר הועד. אני כבר שנתיים בתפקיד.

רוב חברי הקהילה דוברי אנגלית ורוסית. בשבתות דוברי הקהילה הרוסית מקבלים את דברי התורה בשפה הרוסית. יש לנו מניין כל בוקר(זה לא דבר מובן מעליו) ויש לנו מגוון פעילויות כגון: כיתות לימוד,ריקודים,בריד'ג,קונצרטים,הרצאות....

הדבר החשוב ביותר העומד על הפרק הוא גיוס חברים חדשים כדי שנוכל להמשיך לתפעל את בית הכנסת.

צור קשר מהיר
אשמח לקבל ניוזלטר
דג כדגכ