ניוזלטר
צרו קשר

על הכתפיים שלנו// פינת יושבי.ות הראש

לתנועה המסורתית כ80 קהילות ומניינים בכל הארץ הקיימות בזכות עבודת ההתנדבות והמחוייבות הגדולה של מתנדבים ומתנדבות. אנו שמחים לתת הצצה לתוך עולמם של יושבי ויושבות הראש של קהילות התנועה. בכל חודש נכיר את המתנדבים המסורים ואת עבודת הקודש שלהם ושלהן.

 

עופר דוד יו"ר המניין המסורתי משפחתי בכפר ורדים:

כפר ורדים הוא יישוב קהילתי שהוקם כמקום מגורים איכותי לעובדי פרק התעשיה תפן שהוקם לפני כשלושים שנה ביוזמת התעשיין סטף וורטהיימר.

קהילת המיניין המישפחתי בכפר וורדים הוקמה לפני כעשרים שנים כיוזמה של מספר משפחו שהתכנסו כדי לחגוג את חגי תישרי בדרך ובאוירה לה היו רגילים בארצות מוצאם.

לאחר מספר שנים ומשהקהילה החלה לגדול, הגיע הרב צבי ברגר להוביל את הקהילה ושימש כרב הקהילה ומנהיגה הרוחני במשך כשתים עשרה שנים.

משהחליטה משפחת ברגר לעבור לישוב חנתון, הגיע הרב אבי נוביס דוייטש שגר בחנתון, להוביל את הקהילה, ועשה כך במשך שלש שנים עד שעבר לנהל את בית המדרש לרבנים במכון שכטר.

מסוף 2016 זכינו לשכור את שירותיה של הרבה נטלי לסטרג'ר עברה ממבשרת ציון לגור בכפר ורדים.

הקהילה נהגה להתפלל במילואת גנים שהייתה הופכת למקום תפילה בערב שבת וחוזרת ליעודה לאחר תפילת שחרית. בעיקבות איסוף תרומות ובתמיכת המועצה הצלחנו להקים בשנת 2012 את מבנה בית הכנסת שלנו ומאז יש לנו הן מקום תפילה נאות והן מקום כינוס לפעילויות תרבות יהודית, שיעורים וחגים.

הקהילה רשומה כעמותה בה חברים כשלושים חברים. בנוסף ישנם כמאה חברים בקהילה המשלמים דמי חבר.

הקהילה מפעילה סניף נוע"ם שהוקם ביוזמת הנוער הבוגר ובהמשך לדרישה שעלתה מהנוער. בסניף פעילים כשמונים ילדים והוא מובל ע"י נילי אלדר הרכזת ועופר ריבק.

הקהילה פעילה בחיי היישוב הן בטכסי מעגל החיים והן בפעולות בחגים, פעולות עם בעלי צרכים מיוחדים ועוד ועוד.

 

משפחתי ואני הגענו לכפר ורדים בשנת 2003. חיפשנו מקום להתפלל בחגים ובהמלצת הורי שהיגעו לגור בכפר ורדים כשש שנים לפנינו, ומצאנו בית חם וקהילה מחבקת במיניין המשפחתי.

לאחר מספר שנות חברות "פאסיבית" התבקשתי בשנת 2007 להצטרף לועד העמותה ומהר מאד מצאתי עצמי כיו"ר העמותה עם כל הכרוך בכך.

מצבה הכלכלי של העמותה היה בכי רע והיה צורך לבצע מהלכים ככליים כואבים מחד ולחזק את הפעילות מאידך. לשמחתי הדבר הצליח מעל המשוער וכיום ניתן להגיד שאנו קהילה יציבה ותוססת.

הבחירה שלי להיות יו"ר ופעיל מאד בקהילה נבעה מהעובדה שהבנתי שאם אין אני לי - מי לי. 

הקהילה היא שלי ואם אני רוצה שהיא תתקיים אני צריך להירתם ולפעול ולהפעיל אחרת היא לא תמשיך, ולי לא יהיה מקום לתפילה כרצוני (תפילה שוויונית בסגנון המסורתי שהוא הסגנון אליו התחברתי עת עליתי לתורה כבר מצווה בקהיל מוריה בחיפה).

 

האתגרים שלי כיו"ר הם לשמור על חיי קהילה, לאתר מתנדבים ופעילים, לשמור אותם פעילים ותורמים, לנהל את הקשרים מול התנועה ומול הרשויות המקומיות ולהוביל קדימה את דרך החיים המסורתית.

האתגר של הקהילה הוא לנסות ולקשור משפחות צעירות אלינו ולפעילות שלנו, לקרב תושבים לרוח היהדות.

לנסות להביא לכך שכל נער העולה לתורה יכיר וידע את סידור התפילה ועל התפילות כך שירגיש בבית בבית הכנסת ולא כאורח זר בטכסים לא מוכרים.

 

 

מייק קורנין וג'ולי לנדאו יושבי הראש המשותפים של קהילת הכרם בכרמיאל

קהילת הכרם בכרמיאל קמה בשנת 1979. בשנת 1996 לבניין הקהילה החדש שלנו, בו יש גם היכל תפילה, גם מבנה לגני ילדים באחת מהשכונות הותיקות בעיר. בשנת 2011 נוספו למבנה גם בית מדרש, מטבח ומבואה.

הקהילה הוקמה על ידי חברי קהילה שעלו לארך ממדינות דוברות אנגלית, רבים מהם עדיין חברים וחברות בקהילה עד היום. במהלך השנים הצטרפו לקהילה רבים מתושבי העיר גם ותיקים וגם עולים חדשים מברית המועצות ודרום אמריקה.

הנשיאים המשותפים- מייק קורנין וג'ולי לנדאו החלו לשמש יחד בתפקיד בפברואר 2017, אחרי שינויים משמעותים בועד הקהילה. יש כיום ועד מקסים של 8 מתנדבות ומתנדבים שעומלים על הסדרת תפקידיהם של צוות הקהילה, וישמוש מושכל בבית המשרד. מייק חבר בקהילה משנת 2008, כשעבר לכרמיאל מרעננה. הוא נשוי ולשניים שלושה ילדים ושישה נכדים. ג'ולי לנדאו ובן זוגה הרב צבי שתי בנות והם חברים בקהילה שנים רבות.

צור קשר מהיר
אשמח לקבל ניוזלטר
דג כדגכ