ניוזלטר
צרו קשר

סמינר רבותא לרבנות קהילתית

רבני ורבות הקהילות של התנועה המסורתית בישראל השתתפו בסמינר 'רְבוּתָא' לרבנות קהילתית בתנועה המסורתית. זוהי השנה השלישית בה מתקיים הסמינר ומטרתו היא לחזק את הרבנות הקהילתית המסורתית בישראל, ולהעשיר את המנהיגים הרוחניים של תנועתינו.

נושא הסמינר השנה היה בסימן "עָזִּּי וְזִּמְרָת יָהּ וַיְהִּי לִּי לִּישׁוּעָה"- על הניגון ככלי מגשר ומקשר בין אנשים, קהילות ומסורות. את החלק הארי של הסדנאות העביר ג'ואי וייזנברג המנהל האמנותי מוזיקאלי של 'מכון הדר' בניו יורק. מלחין, מוסיקאי רב כלי ופייטן. בדגש על חוויית התפילה הקהילתית כעשירה ומעצימה.

 

לצד הסדנאות המוזיקאליות, פגשו הרבות והרבנים גם את הרבּה גיזה אדנברג, רבת הקהילה המסורתית בברלין וראשת התנועה המסורתית בגרמניה. לשיחה על אתגרי הרבנות המסורתית קהילתית מעבר לים. ביומו האחרון של הסמינר פגשו את ד"ר רחל כורזים יועצת חינוכית בעלת שם עולמי, המלמדת בין היתר גם בתוכנית 'תורה לשמה' בביהמ"ד לרבנים ע"ש שכטר. להרצאה בנושא "עם במשבר? פרדיגמה חדשה ביחסי ישראל תפוצות".

 

הסמינר התקיים בקיבוץ הגושרים שבאצבע הגליל, ובין תכני הלימוד המרתקים זכו הרבנים והרבות לצאת ולהתאוורר בטיול בנחל הבניאס הפורח.

 

תוכנית רְבוּתָא באה לעולם כדי לבטא את מחויבותה של התנועה המסורתית לרבנות הקהילתית ואת אמונתה כי עליה לעשות כל מאמץ כך שהטובים-שבטובים ישאפו לבחור במסלול הרבני כקריירת חיים, וכדי שהמצוינים שבהם ישאפו לתפקיד רב/ה קהילתיים. זכתה התנועה המסורתית בישראל למנהיגות רבנית קהילתית חזקה, מלומדת ורגישה, ואנו תקווה שבשנים הקרובות נראה יותר ויותר מחברי התנועה ואוהדיה שילכו בעקבותיהם לבית המדרש לרבנים. לתנועה המסורתית צורך ברבנים ורבות, מנהיגים ומנהיגות ובשנים הקרובות ניזקק אף ליותר. חשקה נפשכם בלימודי רבנות- פנו לבית המדרש לרבנים ע"ש שכטר: Avideu@schechter.org.il 

 

 

צור קשר מהיר
אשמח לקבל ניוזלטר
דג כדגכ