ניוזלטר
צרו קשר

חגיגות 'בר מצווה' לקהילת ואהבת

בית הכנסת ואהבת בזכרון יעקב חגגו בפורים האחרון בר מצווה לקהילה. הקהילה קיימת ביישוב זה 13 שנים, והתפילה הראשונה היתה קריאת מגילת אסתר בערב פורים בביתם של שניים ממקימי הקהילה.

בשלוש עשר השנים שחלפו מאז התבססה בזכרון קהילה חזקה, מתפתחת וצומחת. קהילת ואהבת היא הקהילה המסורתית בה מתקיים המספר הגדול ביותר של טקסי בר ובת מצווה בשנה (קרוב ל150 בשנה) וכמעט ואין תושב/ת ביישוב שלא ביקרו או מכירים את הקהילה.

מלבד תכנית בר ובת המצווה הענפה, יש בקהילה סניף נוע"ם גדול, וחיי רוח לימוד וקהילה עשירים. הרב אלישע וולפין משמש כרב הקהילה מיום הקמתה.

חגיגות "בר המצווה" התקיימו השנה בערב פורים. ראשית התקיימה קריאת המגילה חגיגית וגדולה, לצד פורמיון- פיעלות מיוחדת לילדים נוער שהובילו פעילות ופעילי נוע"ם. לאחר מכן החלו החגיגות הרשמיות שכללו אחורה מיוחדת וברכות באולם בית הכנסת. בהמשך התאספו האמשתפפים להופעתה של בת אלה בירנבאום במופע של שמשלב תפילה ומוזיקה.

את הערב חתמו החוגגים בקינוחים ובמסיבת ריקודים םפורימית שנמשכה עד השעות המאוחרות.

לכבוד המאורע התחדשו בקהילה בשירון חדש, בו מופיעים השירים אותם שרים בקהילה בכל ערב שישי יחד עם תפילת קבלת שבת וערבית. לקראת האירוע יצאו בקהילה בסדרה של חמישה סרטונים בהם מברך הרב אלישע את הקהילה, ושיש בהם  תובנות על 13 שנות קיומה של קהילה.

מזל טוב!

 

צור קשר מהיר
אשמח לקבל ניוזלטר
דג כדגכ