ניוזלטר
צרו קשר

קורס לבנות מצווה ואמהותיהן בקהילת 'אוהל מנשה' ביקנעם

בקהילת 'אוהל מנשה' ביקנעם פתחו החודש את קורס ייחודי לנערות בת מצווה ואמוהתיהן. הרעיון לחוג הייחודי החל לפני שלוש שנים, אז נערך חוג ל-12 נערות בנות 12, סביב שנת בת המצווה שלהם. הקורס שכלל תוכן יחודי, ישראלי וחברתי ובא במטרה לצקת תוכן משמעותי בשנת בת המצווה, שלעיתים קרובות מצויינת במסיבה בלבד.

אחרי ההצלחה של הקורס ולאחר ששמעו משבוים מבנות המצווה והוריהן, החליטו בקהילה לשנות את התוכנית ולהוסיף לתוכה גם חיזוק מערכת היחסים של האמהות עם בנותיהן בנות המצווה. הקורס המשותף התקיים שנה שעברה בפעם הראשונה, וההצלחה הגדולה הביאה לפתיחת מחזור נוסף השנה.

הקורס, בן 8 מפגשים טומן בחובו לימוד ושיח סביב תקופת ההתבגרות. הנושאים השונים נעים על קשת רחבה- יהדות, פמיניזם, ציונות, דיומיי גוף ושינויים בתקופת ההתבגרות, פעילתות חברתית ועוד.

"היכולת לקיים את המפגש יחד עם האמהות הוא מאוד משמעותי" מספרת ד"ר דנה פאר, יו"ר הקהילה. "הנערות זוכות לשמוע את אימותיהן בשיח וללמוד ולצמוח יחד. הן זוכות לראות באמותיהן נשות רוח ומחשבה, ולהתחבר גם למורשת הגדולות שהן מביאות עימן".

גם לאמהות, רובן לא חברות הקהילה לפני הקורס, מדובר בחוויה עוצמתית. בלימוד על ספר התורה שקיימו בשנה שעברה היתה זו פעם ראשונה בשביל רוב המשתפפות, אמהות ונערות, שהן ראו ספר תורה מקרוב ונגעו בו.

הנערות לא מחוייבות לקיים טקס עליה לתורה בסיום הקורס. "יש נערות שלא מעוניינות לעלות לתורה, אבל חשוב שבת המצווה שלהן תקבל עומק יהודי, וזה מה שאנחנו עושות עם הקורס הזה" מסבירה פאר. "האופציה לקיים טקס בת מצווה נמצא על השולחן כל העת, וזוהי גישה חשובה, שידעו שהן יכולות לבחור, ושעלייה לתורה היא לא של הנערים והגברים בלבד."

הפעילות מגיעות במהלך הקורס למספר תפילות קבלת שבת עם הקהילה, ואחד המפגשים, העוסק בברכות, מגיעים גם האבות.

את הקורס מעבירה זו השנה השניה בוגרת נוע"ם תמר גור קראוזה, המתגוררת באיזור, והחיבור לנערות ולאמותיהן הוא חזק מאוד.

 

לעמוד הפייסבוק של קהילת 'אהל מנשה'- לחצו כאן

 

 

צור קשר מהיר
אשמח לקבל ניוזלטר
דג כדגכ